Materiały wykończeniowe
Problem wilgoci w pomieszczeniach
Opracowanie: Olger Fallas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak całkowicie poradzić sobie z tematem wilgoci w pokoju

Jednym z głównych problemów nękających osoby mieszkające w starych budynkach są nieuszczelnione okna i dachy. W rezultacie mieszkanie błyskawicznie się wychładza, a także możliwe staje się przenikanie do środka nadmiernej wilgoci. Problem występowania wilgoci i rozmaitych pleśni we wnętrzach jest zjawiskiem ogromnie uciążliwym i trudnym do usunięcia. Zniszczenia wywołane przez wilgoć natomiast są niekiedy tak duże, że mieszkanie potrzebuje całkowitego remontu.
Malowanie
Opracowanie: Lakma Term
Na podstawie: Lakma Term

Malowanie mieszkania – jak dziśzakupić najbardziej atrakcyjny kolor i rodzaj efektu dekoracyjnego?

Kolor ścian to jeden z najistotniejszych elementów remontu. Dziś na rynkudostępny jest naprawdę szeroki wachlarz farb i efektów dekoracyjnych w różnych kolorach czy sposobach wykończenia, wobec tego niezależnie od własnych oczekiwań, każda osoba będzie mogła znaleźć najbardziej satysfakcjonujące dla siebie rozwiązanie. Jakie farby i efekt dekoracyjny są faktycznie warte uwagi? Czym należy się kierować kupując konkretny produkt?
Wypusty mostowe

Różnorodne rodzaje stabilnych oraz odpornych wpustów mostowych

Żeliwne wpusty mostowe muszą realizować dużo rozlicznych wymagań, wskutek tego ich konstrukcja winna być skonstruowana niezwykle pieczołowicie, trwale oraz solidnie. Powinny być one dostosowane do konkretnych konstrukcji mostowych w zależności od szczególności mostów (rozróżniamy mosty stalowo-betonowe czy też stalowe).
budowa
Opracowanie: Szymon Sieciński
Na podstawie: http://www.flickr.com

Najlepsze wykorzystanie nawierzchni mineralnych w różnych warunkach

Często dostrzegamy w różnych miejscach faktycznie ekstra ścieżki. Ich wygląd jest perfekcyjny i co istotne nie wydają się kolidować z naturalnym otoczeniem. Kiedy więc sami chcemy zrobić perfekcyjną ścieżkę nie ingerując zbytnio w zastałe środowisko najlepiej wykorzystać nawierzchnię mineralną. To istotne, żeby wybrać rozwiązanie, które nie koliduje z naturą, a taka na pewno okaże się wspominana nawierzchnia mineralna. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się na podwórku za domem, albo i przed ale również będzie, to perfekcyjne rozwiązanie do parku albo też ścieżek leśnych dla rowerów albo na polu golfowym.
Płytki gresowe

Miejsce relaksu dla Twojej rodziny

Łazienka to niezwykle ważne pomieszczenie w mieszkaniu. W niej się relaksujemy, tam przygotowujemy się do każdego nowego dnia. Powinna zatem być ładna, przytulna i powinniśmy czuć się tam wspaniale i zdecydowanie powinniśmy tam położyć dobre płytki ceramiczne.
dachówka ceny
Opracowanie: Davis Staedtler
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy dachówka ceny przystępne ma możliwość nam zaoferować?

Koniecznie powinniśmy spojrzeć na produkty budowlane, gdy w planach mamy wybudowanie naszego domu. Idzie tutaj o to, byśmy wybierali przedmioty najwyższej jakości, które równocześnie będą niesamowicie przystępne cenowo
Budowa dachu
Opracowanie: Marma Polskie Folie
Na podstawie: Marma Polskie Folie

Jakie wady oraz zalety posiadają dachówki ceramiczne? Jak długi okres gwarancji na nie najczęściej obowiązuje?

Osoby, jakie planują zmianę poszycia dachu, na pewno myślą nad wadami oraz zaletami różnych możliwości. Jest to temat istotny, gdyż ma kluczowy wpływ na wybór konkretnego rozwiązania. Jakie trzeba wymienić wady oraz zalety dachówek ceramicznych?
Sklejanie i ozdabianie drewna   to zadanie dla nowych pistoletów Dremela
Opracowanie: Dremel
Na podstawie: Dremel

Idealne ściany w mieszkaniu

Czasem myślimy o tym czy którejś faktury , którą wykorzystano na fasadzie budynku, nie dałoby się wykorzystać w domu. Odpowiedź na te dręczące nas rozmyślania jest banalna. Otóż można zastosować tynk cienkowarstwowy wewnętrzny. Tego typu tynk na pewno da nam możliwość na odmianę wnętrza w naszym domu. Oczywiście trzeba to właściwie rozplanować. Taki tynk, na pewno okaże się interesującym rozwiązaniem, czymś w stylu fantazyjnej dekoracji. Ale musimy brać to pod uwagę od razu. Powinniśmy porozmawiać z fachowcami, co oni o tym myślą i żeby powiedzieli, jakiej firmy tynk cienkowarstwowy wewnętrzny będzie najlepszy.
Podkładka nierdzewna

Podkładki jako element uzupełniający w połączeniach

Stale nierdzewne są stopami żelaza, jakie wyzwalają swoje własności antykorozyjne dzięki tworzeniu się powierzchniowej warstwy tlenków chromu. Powłoka ta jest niesłychanie trwała i nawet w wypadku mechanicznego, bądź chemicznego uszkodzenia powierzchni stali, bezzwłocznie odbudowuje się, dzięki czemu podkładki nierdzewne zatrzymują cechy antykorozyjne.
Ogrodzenie, murek oporowy
Opracowanie: Polbruk
Na podstawie: Polbruk

Wybieramy odporny tynk

Chodząc po swej okolicy od czasu do czasu podziwiam domy sąsiadów. Podziwiam metody jakimi udało się im pogodzić kompozycje ogrodów ze stylem budynków. Niewątpliwie ważny jest pomysł architekta na dom, jego dostosowanie do terenu na jakim ma stanąć, do przyzwyczajeń estetycznych lokalnej społeczności.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.