Odbiory i nadzory budowlane
Mieszkanie
Opracowanie: Reinhold Polska

Na którym osiedlu najlepiej kupić lokal mieszkalny w stolicy?

W jakimkolwiek dużym mieście coraz częściej sporym problemem jest odnalezienie odpowiednich terenów pod budowę nowych lokali. Jest to jeden z najważniejszych czynników przesądzających o cenie przyszłej nieruchomości. Ten sam czynnik powoduje, że istnieją spore różnice pomiędzy poszczególnymi rejonami Polski a także poszczególnymi dzielnicami miast. Różnice te potrafią sięgać nawet kilkunastu % ceny mieszkania!
budowa
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: www.media.xella.pl

Kto decyduje odnośnie zatwierdzania przebiegu prac na budowie.

W naszym kraju, dzięki dofinansowaniu unijnemu powstało do tej pory wiele interesujących inwestycji budowlanych. Przedsięwzięcia tego rodzaju zwykle są projektowane zarówno z uwzględnieniem krajowego prawa budowlanego, jak i w zespół z prawem unijnym, które w wielu sytuacjach jest znacznie bardziej restrykcyjne. Stąd też niezwykle istotna jest regularna kontrola i nadzór nad powstawaniem tego rodzaju nieruchomości, na wszystkich etapach. Tym zajmuje się inżynier kontraktu.
Jasna łazienka
Opracowanie: brett jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com

Interesujące aranżacje łazienek - jakim sposobem połączyć praktyczność z bajecznym stylem?

Dla wielu osób istotne znaczenie ma to, by ich dom czy też mieszkanie było ładnie urządzone. Pragną oni czuć się dobrze w tym miejscu i wykreować dla najbliższych przyjemną przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu. Nie da się ukryć, iż planowanie indywidualnych pomieszczeń bywa trudne i zabiera dużo czasu.
młotowiertarka
Opracowanie: KRESS
Na podstawie: KRESS

Nowelizacja prawa budowlanego w 2015 roku - przydatne recepty budowlane

W roku 2015, natomiast dokładniej 16 marca pozostała zatwierdzona nowelizacja prawa budowlanego, jaka przewiduje przeróżne liczne ułatwienia w prawie budowlanym. Odmiany te wnikną w życie 28 czerwca bieżącego roku.
świeżo odebrane mieszkanie

Jeżeli musimy podpisać protokół odbioru technicznego mieszkania, to znakomitym pomysłem może być zatrudnienie inspektora, który się tym zajmie

Jeśli nabyliśmy lokal mieszkalny i budowa akurat się skończyła, to deweloper będzie chciał, byśmy podpisali protokół odbioru. Absolutnie najodpowiedniejszym wyjściem będzie w takim wypadku wynajęcie inspektora, który pomoże nam wypatrzeć potencjalne usterki.


wyjście ewakuacyjne
Na podstawie: pixabay

Instrukcje ppoż Wrocław ma możliwość nam przedstawić

Odpowiednie zabezpieczenia są bardzo istotne
Różnorakie są momenty więc nie zawsze będziemy w stanie zapanować nad tym, co dzieje się w naszym miejscu pracy, nauki, lub w markecie w którym właśnie robimy sprawunki. Dlatego odpowiednie służby powinny dbać o to, żeby ciągle było zachowywane niezbędne bezpieczeństwo, żeby było wiadomo jak trzeba się zachowywać w danej sytuacji, w których miejscach są wyjścia awaryjne oraz co najistotniejsze, by te wszelkie wyjścia ewentualnej ucieczki były puste, a zatem aby spokojnie można było nimi przejść oraz żeby nie okazywały się być niczym zablokowane.
dachówka
Opracowanie: halfrain
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dowiedz się jaką dachówkę wybrać! Przejrzyj oferty

Pokrycie dachowe jest ważne, wie o tym każdy kto kiedykolwiek stał albo aktualnie stoi przed wyborem dachówki dla swojego domu. To nie tylko ochrona przed temperaturą, ale także pewnego rodzaju ozdoba domu, zapewne dlatego stwarza sporo możliwości wyboru między kolorami, kształtami, użytym materiałem. Jak wybrać odpowiednią, by przetrwała w idealnym stanie przez wiele lat, a dodatkowo mieć zagwarantowaną ochronę budynku?
nieruchomości
Opracowanie: RubyGoes
Na podstawie: http://www.flickr.com

W przypadku, kiedy przyda się profesjonalny administrator nieruchomości, poszukaj fachowca we własnym mieście

Nieruchomości charakteryzują się bardzo zróżnicowaną postacią, mogą mieć charakter prywatny lub komercyjny. Bez względu na to, jaką nieruchomość się posiada, jest ona ważną inwestycją, o którą trzeba odpowiednio zadbać. Jedynie wówczas może ona przynosić odpowiednie dochody i stać się źródłem potencjalnego zysku.
dom

Budowa domu – wykorzystanie tych droższych rozwiązań skutkuje znacznymi oszczędnościami w czasie przyszłym

Jeśli rozważamy, które elementy mają największy wpływ na to jak nasz dom ostatecznie będzie wyglądał, to oczywiście nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ jeśli o to chodzi pierwszorzędne znaczenie ma wiele elementów.
dom - malowidło
Opracowanie: Senado Federal
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jaka osoba może do odbierania technicznego mieszkań po remoncie

Odbiór mieszkania po przeprowadzonym w nim remoncie może być zrealizowany przez samego właściciela, a także przez właściciela mieszkania, z którym w dniu odbioru pojawił się także właściciel całego bloku, w którym to mieszkanie jest umiejscowione lub w obecności określonego fachowca z dziedziny budownictwa.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.