Wykorzystanie szkła we współczesnej architekturze, często używane konstrukcje balustrad ze szkła

Szkło jako budowlany materiał od jakiegoś czasu jest bardzo chętnie wykorzystywane. Wielu ludzi obawia się go, myśląc że jest kruche i łamliwe. Faktycznie w przypadku okien czy szyb w drzwiach tak jest, lecz szkło używane w budownictwie prezentuje się zupełnie inaczej.
szkło1
Na podstawie: flickr.com
Przede wszystkim ma odpowiednią grubość, tu już w każdym przypadku dobiera się ją do konkretnej sytuacji. Poza tym stosuje się specjalne techniki zwiększające jego wytrzymałość, przez co jest ono w pełni bezpieczne. Zaliczają się do nich przede wszystkim hartowanie i klejenie. Podczas hartowania tafla szkła wiele razy zwiększa wytrzymałość, dzięki czemu będzie odporna zarówno na statyczne obciążenia, ale też na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Z kolei klejone szkło złożone jest z kilku cienkich tafli, między którymi umieszczona jest cienka warstwa bezbarwnego tworzywa sztucznego.

Dzięki zastosowaniu tego typu technologii praktycznie nie ma możliwości rozbicia takiej tafli, bo w najgorszym przypadku uszkodzeniu ulegnie jedna warstwa, ale reszta będzie się trzymać. Jednym z częściej wybieranych konstrukcji z tego właśnie materiału są balustrady szklane (przeskocz do tej strony parcienaszklo.com.pl/br>
Wiedz, że wnikliwe opracowanie (https://worldofflowerpots.pl/paleniska-ogrodowe/) to nierzadko najcenniejsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym wypadku - gdy klikniesz ten odnośnik, odkryjesz podobne pomocne treści.

Szkło doskonale będzie się nadawać do tego zastosowania, nie tylko będzie wystarczająco bezpieczne, ale także bardzo nowoczesne i eleganckie, nie ma się więc czemu dziwić, że architekci i projektanci coraz częściej sięgają po ten materiał.


Zobacz również

W przeciągu stuleci wiele się w budownictwie zmieniło, lecz funkcjonalność zawsze pozostanie w cenie

budowa
Opracowanie: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Budowanie mostów było i ciągle pozostaje wielką sztuką, bardzo dobrze znaną już starożytnym. Teraz w czasie wędrówek do Włoch mamy okazję podziwiać obiekty liczące tysiące lat. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że mosty były wówczas potrzebne ludziom nie tylko do transportowania towarów - w końcu akwedukty z daleka do złudzenia przypominają mosty, choć dostarczały wodę do obecnej stolicy Włoch.

Parcie na Szkło
Opracowanie: "Parcie na szkło"
Na podstawie: http://parcienaszklo.com.pl/
Do zaprojektowania i wykonania tego typu szklanej balustrady trzeba mieć odpowiednie doświadczenie, więc najlepiej zlecić to jednej z wielu firm, które się zajmują takimi pracami, w pierwszej kolejności ważne jest dobranie odpowiedniego rodzaju szkła do konkretnego projektu. Balustrady ze szkła mogą być wykonane na wiele różnych sposobów, najczęściej stosuje się szklane tafle przykręcane do bocznych ścian schodów, wpuszczane w schody i wpuszczane w słupki. W zależności od oczekiwań klienta balustrada może posiadać poręcz lub można zostawić samą wygładzoną taflę szkła, w jednym i w drugim przypadku konstrukcja będzie miała odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
2019/12/21, 07:23:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.