Jakie wyróżniamy typy bram do garażu? Jakie posiadają cechy? Która z nich jest najlepsza do naszego garażu?

Zastanawiasz się, jak wybrać bramę garażową. Nie zapominaj o kolejności. Najpierw musisz sprawdzić w projekcie, jaki wymiar bramy garażowej jest potrzebny. Jak już to będziesz wiedział, następnie pomyśl o rodzaju bramy. Do dyspozycji jest szereg możliwości.

Bramy garażowe
Opracowanie: Normstahl
Na podstawie: Normstahl
Pierwszy typ to bramy rozwieralne.

Jeśli uważasz, że omawiany wpis okazał się być godny Twojej uwagi, to bez dwóch zdań warto zobaczyć ponadto (https://itb.pl/europejskie-oceny-techniczne-krajowe-oceny-i-rekomendacje-techniczne.html) inne tego typu teksty!

Mogą zostać zamontowane przed otworem lub w otworze, najczęściej jednak montuje się je nie aż tak głęboko w otworze, aby były zlicowane boczną ścianą. Tego rodzaju bramy są budowane z drewna. Są masywne, potrzebują więc mocnej konstrukcji.

Fascynują Cię dane na przedstawiany temat? To świetnie, ponieważ mamy pełny opis (https://www.adexagregaty.pl/), który posiada wyłącznie informacje, których właśnie potrzebujesz.

Rama ościeżnicy może mierzyć nawet 4-5 centymetrów szerokości. Takie bramy możemy otwierać przy pomocy napędu w postaci tak zwanych ramion, które wprawiają w ruch skrzydła. Następny rodzaj to bramy uchylne, które są montowane w otworze albo za nim, to znaczy wewnątrz garaży. Są dosyć lekkie, to płaty blachy trapezowej z konstrukcją nośną.

Posiadają próg o wysokości około trzech centymetrów, tak więc przed wstawieniem bramy musimy zrobić wylewkę w garażu. bramy segmentowe możemy zainstalować także w wylocie jak i za nim. Duża ilość wytwórców w mniejszych bramach instaluje sprężyny naciągowe, zaś do bram sporych oraz masywnych zalecane są skrętne. Niektórzy jednak stosują jedynie ten drugi rodzaj. Dla sprężyn naciągowych ściana ponad otworem musi mieć przynajmniej wysokość siedemnastu centymetrów.

Zobacz również

Różne sposoby wykorzystania drewna

Drewno w zakładzie stolarskim
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drewno zalicza się do tworzyw naturalnych, jest oprócz tego tworzywem bardzo chętnie używanym w różnych sytuacjach i miejscach. Ludzie w takim stopniu przyzwyczaili się do wykorzystywania różnych przedmiotów z tego tworzywa, że niejednokrotnie już nie zwracają już na to uwagi. Drewno jest przykładowo niezwykle docenianym tworzywem do wykonywania elementów wystroju wnętrz ze względu na swój uniwersalny charakter. Jest to bowiem tworzywo pasujące zarówno do wnętrz utrzymanych tradycyjnie, jak i tych o bardziej nowoczesnym charakterze.


Tego rodzaju sprężyny mogą być mocowane w kilku pozycjach, jest to zależne od ilości dostępnej przestrzeni pod sufitem. Bramy segmentowe są także w formie bocznej, to znaczy są otwierane na bok. To jednak bardziej kosztowne rozwiązanie, lecz wygodne, gdyż taka brama będzie mogła pełnić funkcję drzwi. W takiej bramie prowadnice lokowane są na ścianie ponad otworem i z boku bramy oraz w posadzce - kliknij.

Jeszcze jeden rodzaj - bramy rolowane, inaczej roletowe montuje się wewnątrz garażu, za otworem. Można również umieścić bramę w otworze, lecz musiałby on być dość wysoki, gdyż znaczną część wjazdu zajęłaby kaseta. Taki rodzaj bramy zamocowany jest przed otworem. To często jedyne wyjście, kiedy nie masz widoków na to, by zastosować inną. Płaszcz bramy zwija się do kasety z wałkiem w środku lub na odkryty wałek. Wielkość takiej kasety zależy od wysokości bramy, to oznacza, im wyższa brama, tym więcej roletek powinno zmieścić się w bębnie. Najlepiej taką bramę zamówić u autoryzowanego wytwórcy jak bramy Warszawa.
2019/11/13, 07:42:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.