Co może okazać się ciekawą ozdobą na święta i jak ją można by samodzielnie zrobić?

Kiedy przychodzą Święta Bożego Narodzenia lub Mikołajki, zaczynamy namyślać się, w jaki sposób pięknie przystroić mieszkanie. Biały obrus to sprawa podstawowa. Duża część osób będzie posiadała także iglaste drzewka albo same ich gałęzie.
orkiestra
Opracowanie: Joe Martin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ogród marzeń
Opracowanie: Margaret Anne Clarke
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/


Dla osób, które chcą wykonać "coś więcej", warto byłoby powspominać to, co robiliśmy kiedyś ze swymi najbliższymi.


Posiadaliśmy wtedy do rozporządzania znacznie mniejsze możliwości niż teraz, jednak i tak zawsze święta okazywały się śliczne i bardzo mile wspominane. Dlatego też warto byłoby powrócić do tych tradycji i wykonać ze swymi dziećmi chociażby taką małą dekorację jak czapka - odwiedź nas - Mikołaja. Nie musi ona pełnić żadnej praktycznej roli, jednak jeżeli ją zaopatrzymy w tego typu dodatki jak nos lub usta, to z pewnością taka czapeczka będzie elementem, który będzie się przez długi czas wspominać. Nie ma przecież konieczności nabywać drogich rzeczy wtedy, kiedy wiele z nich moglibyśmy zrobić samodzielnie i to bardzo małym kosztem.


Do wykonania tego typu świątecznej małej czapki Mikołaja wystarczy zaledwie arkusz czerwonego papieru. Jakiś ciemny marker, biała farba i, jeśli posiadamy pod ręką nieco kleju i waty, to możemy wykonać także długą białą brodę. Jest niezwykle możliwe, że w czasie wykonywania tego typu dekoracji przyjdą nam do głowy jakieś nowe pomysły, a gotowy wyrób byłby inspiracją do wykonania kolejnych przedmiotów.
Jeśli jednak nie posiadamy zdolności do robienia takich własnoręcznych przedmiotów, to można by je zwyczajnie w jakimś sklepie kupić np. taką czapkę Mikołaja. Może gdy zobaczymy w jaki sposób była ona wykonana, to w kolejnym roku pokusimy się, aby ją wykonać na własną rękę.
2020/08/27, 09:43:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.