6 powodów, dla których podłoga z drewna to dobry zakup

Urządzając dom wcześniej czy później będziemy musieli zdecydować o wyborze odpowiedniej posadzki. Zanim wybierzemy się do sklepu,warto zorientować się, jaki rodzaj posadzki najlepiej wybrać. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki mamy budżet. Pamiętajmy jednak, że podłoga w mieszkaniu, to inwestycja na wieloletnia, dlatego nie zawsze warto oszczędzać.

Od dawna drewniana podłoga w mieszkaniu, to wciąż podstawa każdego dobrego wnętrza. Drewno to wytrzymały i ekologiczny materiał, który z łatwością można odświeżyć. Drewniana podłoga w mieszkaniu nada wnętrzu ciepły i przytulny charakter. Jest też dobrze wygłusza dźwięk i sprawdza się jako izolator termiczny. Wpisując w google frazę: podłogi drewniane producent (nawet pomocna strona, warto zajrzeć), znajdziemy różnorodną ofertę solidnych produktów.

Parkiet z grabu
Opracowanie: Podłogi.info
Jakiego rodzaju drewniana posadzka będzie najlepszym rozwiązaniem?
Częstym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które przy urządzaniu mieszkania liczą się z każdym groszem jest zakup paneli podłogowych. Nowoczesne panele to stosunkowo tanie rozwiązanie na każdą kieszeń. Drewniane panele mają trzywarstwową budowę. Układa się je jako posadzkę pływającą,to znaczy bez permanentnego mocowania do podłoża.

Poszczególne deski łączy się na zatrzask. Warto oprócz tego pamiętać o skutecznej izolacji akustycznej podłogi, żeby po pomieszczeniu nie roznosił się odgłos każdego kroku. Panele to gotowy produkt, który można samemu ułożyć i nie trzeba płacić za dodatkową usługę. Warto jednak pamiętać, że tani panel szybko ulegnie zniszczeniu.

parkiet   dąb
Opracowanie: WITEX
Na podstawie: WITEX
Chętnie kupowany rodzaj drewnianej posadzki to, obok klasycznej deski, tzw. parkiet. Ten typ podłogi układa się z drewnianych klepek w różne wzory.Dobrze konserwowany parkiet Prycznicz - (parkiet dębowy) jest bardzo trwały i wytrzyma nawet do 50 lat.

Jeśli potrzebne Ci inne tego typu wiadomości na omawiany tu wątek, to bez wątpliwości przyda Ci się to bogate wiarygodne opracowanie.

Koszt całości to wypadkowa dwóch czynników: jakości surowca oraz konstrukcji klepki. Najlepszy i najbardziej wytrzymały jest parkiet dębowy (odsyłam tutaj na parkietypryczynicz.com.pl). Perfekcyjnie gładką, niedawno ułożoną klepkę możemy polakierować. Blask lakieru nada podłodze elegancki wygląd. Wysłużonego parkietu lepiej nie lakierować, lepiej go wycyklinować i zakonserwować specjalnym olejem. Szlifowanie parkietu tzw. cykliniarką polega na usunięciu starej powłoki. W ten sposób, co jakiś czas możemy odświeżyć jej wygląd.
2020/05/23, 08:01:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.