Współczesnemetody izolacji w budownictwie.

Pierwszy etap budowy domu kończy się położeniem dachu. Co za tym idzie, dodatkowo i izolacja dachu przed wpływem rozmaitychczynników atmosferycznych. Istnieją dwa warianty izolacji: przez położenie wełny mineralnej przy poddaszu czyprzeznatrysk pianki poliurentanowej.

Pianka budowlana
Opracowanie: Porotherm
Na podstawie: Porotherm
Ta współczesna metoda izolacji cieplnej nie jest jeszcze popularna w Polsce na tyle przyzwoicie, aby każdy mógł ją polecić. zawiera jednak zdumiewające właściwości termoizolacyjne i dodatkowo hydroizolacyjne.

Jeśli omawiany tutaj wpis zajął Cię i pragniesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny nawierzchnia kortów tenisowych, gdzie jest dużo wątków.

Natrysk pianki poliurentanowej robi się z dwóch ciekłychelementów: poliolu i dodatkowo izocyjanianu - . Oba substraty są zagrzewane do polecanej temperatury w specjalnym urządzeniu spieniającym, a później zmieszane ze sobą w tzw. głowicy natryskowej, na sam koniec pod dużym ciśnieniem zostają rozpylone na izolowaną nawierzchnię.

Tego rodzaju natrysk może być zastosowany wewnątrz na ścianę czy sufit, i także na zewnątrz budynków np. na dachach. W chwili, kiedy natrysk stosujemy na zewnątrz powinniśmy go ochronić przed emitowaniem UV. Piankę odróżnia m.in. to, iż jest nieszkodliwa dla otoczenia, ma bardzo dużąwytrzymałość i trwałość na faktory chemiczne, pleśń i grzyby i znakomitą przyczepność do różnego rodzaju podłoży. Poza tym jest łatwa w nanoszeniu, co wyraźnie ułatwia i przyspiesza pracę. Kolejnymi wartościami jest to, że dzięki piance następuje szybka termorenowacja oraz hydroizolacja oraz to, iż piankę można położyć na zużyte podłoże bez uprzedniego usuwania - więcej na: .

Koszty natrysku to mniej więcej 43 zł/m2 do 52 zł/m2 w zależności od tego jaką grubość pianki dobierzmy. W wartość zostaje wliczona zarówno gwarancja na okres 10 lat.

Wpadł Ci w oko ten tekst? Jeśli tak, to sprawdź także praktyczne informacje, które posiadają pokrewne informacje na publikowany tutaj wątek - jeśli chcesz, to zbadać kliknij tu!

Izolacja natryskowa pomaga oszczędzić i znacznie zminimalizować koszty utrzymania obiektów na poprawnym poziomie wilgoci jak również w odpowiedniej temperaturze.

Podsumowując, jest to inwestycja na wiele lat, bowiem materiał jest nadzwyczaj trwały. Warto zastanowić się więc nad tym, czy stereotypowe materiały termoizolacyjne zachowają takie same parametry co pianka przez przynajmniej połowę tego okresu czasu, czy lepiej byłoby zdecydować się na pewność i 100% jakość.
2020/01/11, 07:35:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.