Mieszkanie ze ścianami ze szkła

Zabudowa pomieszczeń ze szkła to w chwili obecnej jeden z najmodniejszych trendów w wykończaniu domu. Podpowiadamy, co możesz w mieszkaniu wydzielić szklanymi panelami i w jaki sposób to zrobić. Podpowiadamy również, jakie typy szkła warto tu zastosować.

zabudowa szklana
Opracowanie: tristendomusic
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szklane ściany pozwalają być osobno, jednak w pewnym stopniu dalej razem.

Może zaciekawią Cię również pokrewne wątki na opisywany wątek? Jeśli tak, to przejrzyj je i uzyskaj świeże dane na to zagadnienie.

Co ważne, podobne zabudowy możesz składać, przesuwać - jak użyć przyssawki do szkła. Więc w przypadku konieczności można za nimi ukryć tą część domku, której nie pragniesz demonstrować na przykład nieoczekiwanym gościom. Szklane ściany zapewniają również światło nawet we wnętrzach w głębi domku. W porównaniu z luksferami przynoszą sporzej opcji rozmaitego wykończenia wnętrza. Minusem tego rodzaju rozwiązania jest powstawanie rys na taflach szkła. Usuwanie rys na szkle nastręcza niekiedy specjalistycznych środków bądź zabiegów.

Szklana ściana między korytarzem a hallem czy salonem wprowadzi granice, a jednocześnie zagwarantuje dostęp światła do owego pomieszczenia. Takimi ścianami można wydzielić ze wspólnej powierzchni pokój do pracy czy sypialnię. Można też zbudować ścianę, która tylko w pewnym stopniu przegrodzi wnętrze - szklane ściany. Warto, ażeby była wykonana ze szkła nieprzeźroczystego, kolorowego, laminowanego, ażeby zasłonić domowe przestrzenie. A jeżeli będzie przezroczysta, symbolicznie określi granice wnętrz.Nadzwyczaj popularne jest odgraniczenie umywalni, a właściwie salonu kąpielowego. Efektownym oraz praktycznym elementem wyposażenia mieszkania są szklane ściany. Należyte ich rozmieszczenie gwarantuje komfort mieszkanka, polepsza oświetlenie mieszkania oraz przydaje mu ponadplanowej przestrzeni. Istotne jest, aby wybierając szklane ściany kierować uwagę na producenta oraz firmę, która będzie dany produkt instalować.


Zobacz również

Lampy schodowe w naszym domu – które wybrać, by się nie rozczarować?

lampy
Opracowanie: Mike Powell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Własny dom to konieczność pomyślenia o wielu sprawach, a jedną z nich jest oświetlenie schodów. Chociaż niektórzy zakładają, że wystarczy stolarz, trwałe materiały i dobry projekt. Tymczasem to nie wszystko, ponieważ schody mają być bezpieczne, toteż muszą być odpowiednio oświetlone. W jaki sposób wobec tego dobrać lampy schodowe?

Obróbka szkła
Opracowanie: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ważnym elementem podczas pracy ze szkłem będzie bezpieczny transport (polecam pasy ergo cleo polska) tafli szkła - interesuje mnie usuwanie rys na szkle. Do przenoszenia szkła wykorzystywane są mocowania przyssawkowe. Gumowe przyssawki do szkła zaciągane są mechanicznie przez dźwigienkę bądź poprzez pompkę próżniową zaciągającą gumę. Mocowania przyssawki umożliwiają przewóz płyt o wadze do 120 kg. Do cięższych płyt stosowane są uchwyty zaciskowe jakie zapewniają ich bezpieczny przewóz.
2020/04/09, 08:01:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.