Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii? O jakich kwestiach należy pamiętać, co jest najistotniejsze?

Zaplanowanie Pierwszej Komunii Świętej jest poważną próbą dla wszystkich rodziców. Wielu przeraża jednak naprawdę dużo pracy, która ich oczekuje i nie zdają sobie nawet sprawy, od czego zacząć. Należy zasięgnąć kilka rad dotyczących tego,w jaki sposób zaplanować wszystko, aby o wszystkim pamiętać, żeby wszystko było właściwie zaplanowane.
pierwsza komunia
Opracowanie: Simone Meier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Organizacja Pierwszej Komunii Świętej należy zacząć już mnóstwo miesięcy wcześniej. Nie tylko z takiego powodu, żeby ze wszystkim zdążyć, lecz też po to, żeby nasza pociecha mogło poczuć ten okres czekania, ważne, aby czuło to pod kątem duszy, do jednego z najważniejszych dni w życiu. Organizację Pierwszej Komunii Świętej dobrze więc wystartować od nastawienia naszej pociechy do sakramentu. Należy pamiętać o próbach, nauczaniu modlitw, rozmawianiu o tym, jak powinna się prezentować spowiedź, a w tym samym czasie czym tak naprawdę jest Komunia i w sumie czemu ten dzień świętowany jest tak uroczyście. Pamiętajmy, by przygotowanie duchowe dziecka nie skończyło się na dwóch czy trzech rozmowach. Muszą bowiem odbywać się przez cały okres przygotowań do sakramentu.


Zobacz również

Jakie upominki przywozić z wakacji? Jakie produkty okazują się najlepsze?

skarpety
Opracowanie: Eric.Ray
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyjeżdżają na wakacje najczęściej prócz wypoczynku chcemy także poznać lepiej kulturę danego miejsca. Chcielibyśmy zachować miłe wspomnienia, ale także przywieźć fajne pamiątki, które będą nam przypominały o takim wyjeździe. Najczęściej też pamiętajmy o rodzinie czy znajomych oraz przywozimy im jakieś upominki. Jakiego rodzaju pamiątki najlepiej przywozić z wakacji? Co się z reguły sprawdza?


album
Pozwólmy dziecku mieć obawy, pytać, to bowiem dobrze pogłębia wiedzę związaną z Bogiem. Żeby takie rozmowy nie były nudne i jałowe, można skorzystać z różnego rodzaju interesujących pomocy, jak na przykład z Biblii dla dzieci, w której mamy wiele kolorowych obrazków. Niezwykle popularne są obecnie również różnego rodzaju gry - planszowe , jak i komputerowe o tematyce religijnej. Są one do zdobycia właściwie w każdej księgarni katolickiej. Gdy ważne rzeczy są już gotowe, można zająć się doborem stroju komunijnego i pokomunijnego (ubiór Komunijny). Nie zapomnijmy też naturalnie o odłożeniu pieniędzy na inne dodatki komunijne (sprawdź tutaj), jak różaniec, książeczkę i pamiątki.

Może być tak, że nie nie będziemy zdolni, żeby sami uczesać dziecko. Może zdarzyć się tak, że nie wystarczy nam na to czasu. Dlatego też przynajmniej miesiąc wcześniej umówmy je na wizytę u fryzjera a także naturalnie zorientujmy się w cenach. Powinno się też pamiętać o zaproszeniach dla gości, tak wiec przynajmniej miesiąc wcześniej roześlijmy również odpowiednie zaproszenia.
2021/03/03, 07:37:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.