Do czego jest używane drewno w jednorodzinnym budownictwie

Drewno to jeden z najstarszych materiałów do budowy, jakie wykorzystuje człowiek. Aktualnie jego rola w budownictwie jest znacznie mniejsza niż kiedyś, gdyż dużą popularnością się cieszą beton, cegły i pustaki, ale w dalszym ciągu bez niego ciężko by było sobie dać radę w wielu przypadkach. Przykładowo drewno w dalszym ciągu stanowi podstawowy materiał używany przy konstrukcjach dachów skośnych. Bez względu na to, czy na końcu na dach położna będzie blacha czy dachówka, to i tak wszystko co znajdowało się będzie pod nimi jest zrobione właśnie z suchych drewnianych elementów.


Powoli do łask wracają także kompletne domy z drewna, wystawione w bezpieczny, nowoczesny sposób, zob. Cortonbau. Wielu ludzi czuje obawy przed drewnem, uważając go za surowiec łatwo mogący się zapalić. Jednak przy obecnie stosowanych związkach drewniany dom nie tylko się nie zapali, ale także będzie bardzo odporny na zewnętrzne czynniki. A o plusach takiej konstrukcji powiedzą dopiero ci, którzy w takim domu mieli okazję zamieszkać.

dom
Opracowanie: designmilk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Elementy drewniane stosuje się także przy klasycznych konstrukcjach domów wykonanych z cegły czy pustaków - .

Sądzisz, że ten wpis jest ciekawy? Jeśli tak, kliknij ten link - ten tekst przedstawia zbliżone tematy, one również są warte przeczytania.

Drewno jest materiałem bardzo ładnym i dobrze wygląda z innymi materiałami, dlatego też projektanci domów często po nie sięgają. Bardzo oryginalnie prezentują się na przykład tarasy drewniane, w których zamiast lub płytek wykorzystuje się właśnie elementy drewniane. Często można także zobaczyć drewno przy balustradach na balkonach oraz schodach, a także przy różnego rodzaju ogrodzeniach.


Coraz częściej drewno stosowane jest także jako stylowe, nowoczesne elewacje drewniane. Inspiracji na tego typu elewacje będzie całkiem sporo, można je wykonać na całej ścianie, a można również połączyć z klasycznymi tynkami czy klinkierem. Dzięki dużemu zróżnicowaniu gatunków oraz łatwemu do wykonania malowaniu uzyskać można naprawdę niezwykle interesujące aranżacje.

To unikalne www (https://www.cosmohomes.es/?idio=17) na pewno będzie dla Ciebie ciekawe, ponieważ są w tamtym miejscu informacje podobne do tych, które czytasz tu.

I tak naprawdę wcale nie potrzebują ogromnych nakładów finansowych, bo kosztują podobnie jak klasyczne rozwiązania.
2019/08/31, 13:09:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.