Jedynie specjalista w oparciu o badania wytrzymałościowe może dokonać oceny czy budynek może zostać przekształcona

Przekształcenie istniejącego budynku to niełatwe zadanie, zwłaszcza, jeżeli budynek ma być przeznaczony pod całkowicie inne zadania niż do tej pory. Zanim rozpoczniemy prace, konieczne jest przeanalizowanie zarówno obowiązującego projektu, jak i zrealizowanie badań wytrzymałościowych, które pozwolą określić czy jakość użytych dotychczas materiałów jest wystarczająca jeśli chodzi o dalsze korzystanie z budynku.


dokumenty
Opracowanie: Historyworks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Badania wytrzymałościowe są, zgodnie z prawem budowlanym, niezbędne do przeprowadzenia, jeśli zamierzamy dokonać zmiany w istniejącym dotychczas budynku. Inne przypadki są między innym wówczas, gdy budynek zaczyna pękać oraz zaczyna być widać zarysowania. W takiej sytuacji koniecznie trzeba sporządzić ekspertyzę, dzięki której uzyskamy informacje o stanie budynku i jego dalszej przydatności.

Czy pragniesz znaleźć podobny materiał? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten odsyłacz i zerknij na stronę (http://www.itb.pl/badania-etics.html), która zapewne również przykuje Twoją uwagę!badania ndt realizuje profesjonalista, a więc rzeczoznawca budowlany. Trzeba pamiętać, że zrobienie ekspertyzy nie zawsze jest potrzebne, gdy widać pęknięcia ścian, nierzadko bowiem wystarczy wydanie standardowej opinii przez inżyniera budowlanego. Jednak nie w takiej sytuacji, gdy mamy do czynienia z modernizacją budynku.

Wszelkie najważniejsze fakty zawiera nasza strona www (http://www.invado.pl/produkty/drzwi-okleinowane/drzwi-modulowe/drzwi-okleinowane-dartagnan). Zobacz, czy będzie dla Ciebie użyteczna, a poszukując innych informacji z pewnością trafisz jeszcze na coś interesującego.

Tutaj ekspertyza jest konieczna. Budynek bowiem ma być przeznaczony pod inne zadania niż pierwotnie gdy powstawał. Trzeba więc przeanalizować czy i jak można zmienić układ ścian, jak można rozlokować nową instalację itd. Tylko rzeczoznawca budowlany może przeprowadzić ocenę i stwierdzić czy nieruchomość po przygotowaniu badań wytrzymałościowych nadaje się na wskazaną przeróbkę.

Sporządzając ekspertyzę fachowiec () robi opis badanych elementów, wraz z dokumentacją rysunkową oraz fotograficzną. Efektem ostatecznym ekspertyzy jest przedstawienie wniosków, które informują o przydatności budynku do dalszego użytkowania.


Dokumentacja uwzględnia ocenę ścian, zamontowanych instalacji, jak również co istotne – ocenę przyczyn pojawienia się dotychczasowych uszkodzeń. Z tym związane są również zalecenia co do wykonania koniecznych napraw i wzmocnień. Badania wytrzymałościowe odgrywają więc tu istotną rolę, wskazując na wytrzymałość wykorzystanych materiałów budowlanych. Jeśli jest ona nieodpowiednia inwestor musi wymienić materiały, aby konstrukcja była faktycznie stabilna i wytrzymała.
2020/01/01, 07:56:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.