Jakie upominki przywozić z wakacji? Jakie produkty okazują się najlepsze?

Wyjeżdżają na wakacje z reguły prócz wypoczynku chcielibyśmy także poznać bliżej kulturę takiego miejsca. Chcielibyśmy zachować przyjemne wspomnienia, ale także przywieźć fajne pamiątki, które przypomną nam o takim wyjeździe. Najczęściej też pamiętajmy o rodzinie i znajomych i przywozimy im jakiś upominek. Jakie pamiątki najlepiej przywieźć z wakacji? Co się najczęściej sprawdza?Często jadąc gdzieś liczymy na to, że będzie tam bez problemu całą masę autentycznych pamiątek, które przywieziemy ze sobą z takiego wyjazdu. Jednak niestety na miejscu widzimy zgoła odmienną sytuację. Bez przerwy mijamy kramy z ogromną ilością identycznych artykułów takich jak tatuaże na wodę dla dzieci, wachlarze, torebki z nazwą miejscowości czy innego typu rzeczy wątpliwej jakości Pół biedy gdy rzeczywiście lubimy tego typu artykuły jak skarpety z zabawnym motywem, albo drewniane figurki. Wtedy nie powinniśmy mieć problemu z kupnem pamiątek. Jednak co w sytuacji jak chcemy kupić coś wyjątkowego co kupić możemy tylko w danym miejscu? Co wtedy gdy nasi znajomi lub rodzina są dość wymagający w tym względzie i nie przypadnie im do gustu pierwszy lepszy magnes na lodówkę ze stoiska z pamiątkami?
tatuaż
Opracowanie: tara hunt
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pomóc nam może pójście do zwykłego marketu, do którego chodzą też mieszkańcy. Będziemy mogli w taki sposób zaopatrzyć się w lokalne, wyjątkowe artykuły spożywcze. Gdziekolwiek byśmy nie pojechali, konkretny region albo też kraj ma takie produkty, jakich z pewnością nie uda nam się kupić nigdzie indziej i warto to wykorzystać. Takie pamiątki są bowiem najlepsze. Może to być pachnąca przyprawa, ręcznie robione słodycze, kawa uprawiana w tych rejonach. Coś co przekaże trochę klimatu i smaków takich miejsc. Na tego typu prezenty nikt nie będzie kręcił nosem, tylko podejdzie do nich z wielką ciekawością (czytaj ). Czasami odwiedzamy takie miejsca gdzie można spotkać dużo lokalnych wytwórców żywności, czy są tam różnego rodzaju plantacje przykładowo herbaty, kawy albo innych produktów.

Zobacz również

Automatyka do bram - wyjście na które cię stać w swoim domu.

dom
Opracowanie: Kim
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rano w pośpiechu - bo dzieciaki do szkoły, a ty przez korki musisz przebić się do firmy, a jazda po stolicy nie jest prosta. Po południu szybko, ponieważ w domu mnóstwo obowiązków. Na deszczu czy na śniegu walczysz najpierw z drzwiami do garażu, potem z bramą wjazdową. Po co się szarpać jeszcze z tym? Może czas na coś nowego? Inwestycję, jaka wkrótce zwróci się w postaci zyskanego czasu, większego poczucia bezpieczeństwa i komfortu?


Wtedy będziemy nawet w doskonałej sytuacji ponieważ możemy nabyć produkty wprost od producentów. Chyba każdy poczuje się szczęśliwy gdy zaparzy sobie herbatę z drugiego końca świata, której nie kupi u siebie w sklepie. My również będziemy miło wspominać na przykład wypad do Chorwacji kiedy będziemy doprawiać sałatkę przepyszną oliwą zakupioną od gospodarza, jaki tłoczył ją w swoim gospodarstwie ze zbioru oliwek z tego roku. Takie pamiątki to sama przyjemność.
2018/07/11, 22:39:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.