W jaki sposób przygotować święta Bożego Narodzenia i nie zwariować - rady

Przedświąteczne przygotowania zazwyczaj wyglądają tak: najpierw zdaje ci się, iż masz jeszcze wiele czasu. Nagle zaczyna się on szybko kurczyć. Kilka dni przed Wigilią wpadasz w histerię: czynisz przedświąteczne porządki, nabywasz podarunki. Wigilia odbędzie się u ciebie, a na dodatek sama musisz ją przygotować.
Dalszy rozwój wydarzeń też można przewidzieć. Niektóre gospodynie stoją całą noc przy garach, a później wytrzymują tylko do wręczenia prezentów. Umęczone zostawiają biesiadników przy stoliku i idą odespać całonocne kucharzenie. Inne, niezmiernie zapracowane panie domu, ostatniego dnia latają po marketach i nabywają gotowce. I na ogół są wściekłe, gdyż nie ma, tego, co potrzebowały kupić, a przy tym wydały dużo więcej pieniędzy, aniżeli zaplanowały. Wszystkie zawsze planują, że w następnym roku będzie odmiennie. Na dodatek co roku w szkołach oraz przedszkolach ma miejsce spotkanie ze Świętym Mikołajem, i także należy to wziąć pod uwagę. Co uczynić, ażeby święta nie stały się koszmarem pani domu? Najlepiej, jeżeli może być to mikołaj w szkole (zobacz). Świetna organizacja to baza, ażeby nie wpaść w przedświąteczną histerię. Wiedzą o tym wszyscy, na których głowach leży przygotowanie świąt. Najodpowiedniej zacząć od rozpisania menu na wszelkie świąteczne dni. W następnej kolejności stwórz listę sprawunków do tego dobraną. Najlepiej wyodrębnić produkty, jakie można nabyć wcześniej (na przykład mąka, olej, słodkości), zaś na ostatni tydzień pozostawić jedynie te, które nie mogą zbyt długo leżeć. Dzięki liście nie będziesz latać za każdym razem do marketu, kiedy okaże się, iż akurat czegoś ci zabrakło. Potem z kalendarzem w ręku na tydzień przed Wigilią utwórz harmonogram działań. Odnotuj dokładnie co masz zrobić: przykładowo ugotować jarzyny na sałatkę, pokroić cebulę do śledzi, wyjąć pasztet z zamrażalnika. Lepiej przeznaczyć więcej czasu na sporządzenie szkicu aniżeli potem miotać się po pomieszczeniu kuchennym od jednej roboty do drugiej oraz frapować się: co zostało jeszcze do zrobienia. Gdy już wszystko opanujemy, zostają nam same przyjemności, takie jak przykładowo mikołaj w przedszkolu, przystrajanie choinki albo wybieranie prezentów. Przy należytej organizacji znajdziemy również czas na relaks.


Zobacz również

Szał zakupów

zabawki drewniane
Opracowanie: Drewniaczek.eu
Na podstawie: Drewniaczek.eu
Nieubłaganie zbliżają się święta. W galeriach ukazywać się będą strojne drzewka, wystawy sklepowe zostaną przystrojone świątecznymi ozdobami. Nastąpi szał zakupowy, tłumy ludzi zaczną odwiedzać sklepy w poszukiwaniu idealnych upominków dla swoich bliskich.
2022/08/24, 09:13:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.