Studia na architekturze – trochę o kierunku

Profesjonalne projekty domów i nie tylko można znaleźć w portalu budowlanym Projektoskop.|Projektoskop to głównie profesjonalna wyszukiwarka, gdzie można odnaleźć różne projekty domów.

osiedla
Opracowanie: UBM
Na podstawie: UBM
Znajdują się tu gotowe projekty domów (archipelag - gotowy projekt domu) przygotowane przez zawodowe firmy projektowe. Baza obejmuje między innymiprojekt domu parterowego, tanie domy, czy nowoczesne projekty domów.

Zobacz również

Herbaty zielone mają wiele właściwości

prezent
Opracowanie: Sheila C.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czy możemy dawać herbaty na prezent?

Od czasu do czasu okazuje się być tak, że nie zbyt mamy świadomość, co możemy komuś zaoferować na prezent, lub zastanawiamy się, czy wypada, by konkretną rzecz dać.


Każdy, kto szuka koncepcji na swój wymarzony projekt domu, znajdzie coś dla siebie. Coraz więcej młodych ludzi wybiera studia techniczne, a w szczególności architekturę. Studenci przygotowywani są do odpowiedzialnej i twórczej pracy. Zajęcia architektoniczne uczą nie tylko modelowania budynków i budowli, ale także kompozycji obiektu w istniejącym krajobrazie. Podstawą, która musi być opanowana przez studentów jest wiedza na temat stylów w architekturze, takich jak styl barokowy, gotycki czy minimalizm. Dzięki temu, że kierunek jest wszechstronny, przyszli architekci posiadają umiejętność kształtowania architektury i przestrzeni urbanistycznej według teraźniejszych i minionych stylów. Mogą również przygotowywać projekty domów.

Absolwenci architektury, aby zdobyć pełnoprawny zawód, muszą zdobyć uprawnienia w biurze architektonicznym. A przecież to właśnie tam idziemy, aby uzyskać informacje na temat zakupu projektu swojego wyśnionego domu. Takie biuro architektoniczne posiada niezliczone koncepcje budowlane. Jednak wybierając odpowiedni projekt warto przemyśleć układ pomieszczeń, ponieważ to właśnie one mają wpływ na ukształtowanie elewacji i linie zabudowy. Przyjęto ogólne zasady według których powinny być rozplanowane pomieszczenia w domu. Podczas projektowania układu pomieszczeń warto pamiętać, że od południa i południowego zachodu najkorzystniej umiejscowić salon, taras, balkon i wypoczynkowe strefy obejścia. Dodatkowo przyjęło się też, że na parterze urządzamy kuchnię, łazienkę, gabinet, kotłownię oraz pomieszczenia gospodarcze, a na piętrze wyznaczona jest strefa prywatna – sypialnie i łazienki domowników. Powracającym do łask elementem architektonicznym jest również amfilada. Kiedy już wybraliśmy projekt domu (sprawdź ofertę), warto zadbać o wystrój wnętrza. Jednym z najważniejszych elementów jest wybór rodzaju podłogi. Bardzo często szukamy paneli lub posadzki, które będą pasować do wystroju mieszkania. Jednak sam wygląd nie jest najważniejszym elementem. Prócz warstwy widocznej, bardzo istotny jest podkład podłogowy. Na rynku dostępne są płyty podłogowe, płyty gipsowo-kartonowe, płyty drewnopochodne oraz płyty gipsowo-włóknowe, które doskonale sprawdzają się w roli podkładów podłogowych.

Kiedy już nasz wyśniony dom został zbudowany i urządzony, należy zwrócić uwagę na nasz przydomowy ogród. Zazwyczaj pierwsze prace ogrodnicze zaczynają się już wczesną wiosną. Wschodzące byliny najczęściej są niewielkie i niepozorne, lecz łatwo dostrzegalne na tle ostatnich płatów śniegu. Już w marcu wczesnowiosenne kwiaty takie jak przebiśniegi, zawilce gajowe, krokusy mogą być ozdobą naszego ogrodu koło domu.

Coraz więcej ludzi decyduje się na budowę domku jednorodzinnego na obrzeżach miasta. Część ze względu na możliwość posiadania dużego metrażu do mieszkania, a inni biorą pod uwagę spokój i ciszę. Jednak w ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania tworzone w obiektach poprzemysłowych. Są to tzw. lofty, które charakteryzują się ogromną przestrzenią mieszkalną, wyeksponowaniem konstrukcji, instalacji oraz industrialnym wyglądem. Taką przestrzeń, można ukształtować według własnego uznania. Duże, charakterystyczne okna, pozwalają na znaczne doświetlenie dużego wnętrza. Jednak mieszkania loftowe, w przeciwieństwie do budowy niedużego domu jednorodzinnego, są bardzo drogie i właśnie ze względów finansowych większość nie może sobie na nie pozwolić.
2021/06/12, 07:42:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.