Jak wybrać dewelopera i podpisać dobrą umowę?

Przy wyborze mieszkanka bez wątpienia najważniejszymi kryteriami będą lokalizacja i koszt, a również szeroko pojęty wygląd danej inwestycji a także jej funkcjonalność (bliskość środków transportu, łatwy dojazd do miejsca zatrudnienia, połączenie z sercem miasta oraz drogami wylotowymi, infrastruktura handlowo-usługowa w pobliżu). Ogromnie ważne jest jednak, żeby w tej pełni szczęścia wywołanej znalezieniem punktu idealnego, zachować troszkę rozsądku oraz przygotować się do najistotniejszej części, a więc umowy deweloperskiej.
mieszkanie
Opracowanie: Wawel Service
Na podstawie: Wawel Service
Pierwszym etapem powinno być szczegółowe sprawdzenie rzetelności dewelopera.

Fascynuje Cię tego typu problematyka? Jeżeli tak, to zobacz polecane info (https://www.alluxzabudowy.pl/) podobnych postów, gdyż one zapewne także okażą się warte Twojego zainteresowania.

Jeśli pragniemy nabyć mieszkania Praga Północ, przed podpisaniem dowolnych dokumentów dobrze jest sprawdzić następujące dokumenty: całkowity odpis z KRS lub wypis z ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenia z urzędu skarbowego o nie zaleganiu ze świadczeniami, akt notarialny majątku stwierdza, czy deweloper jest jedynym posiadaczem gruntu, na jakim ma powstać inwestycja, prawomocne pozwolenie na budowę, plan zagospodarowania przestrzennego zaprezentuje nam przyszłość terenu dookoła naszego domku. Dobrze jest też obejrzeć inne, już istniejące budowle zrealizowane przez tego dewelopera, porozmawiać z mieszkańcami o tym, jak naprawdę mieszka się w tych miejscach, współpracuje z inwestorem. Niezłym źródłem wiedzy są również internetowe fora.Pamiętajmy o tym, iż inwestujemy nasze pieniążki, częstokroć kwoty niemal astronomiczne.

Nie możesz się doczekać kolejnych intrygujących treści na ten temat? Mamy do Ciebie świetną informację - kliknij projekty ogrodów wrocław w podany link i ciesz się tekstem.

W związku z tym warto domagać się od dewelopera, któremu chcemy je dać,
mieszkanie
Opracowanie: Mikhail Golub
Na podstawie: http://www.flickr.com
wszystkich poświadczeń oraz pozwoleń, ażeby zyskać absolutną pewność naszej decyzji. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, gubimy się w fachowym języku poniektórych dokumentów, winniśmy skorzystać ze wsparcia doświadczonego radcy prawnego specjalizującego się w nieruchomościach. Najlepiej także skonsultować projekt umowy. Koszta porady prawnej w tym zakresie są minimalne w stosunku do ceny mieszkanka, a zagwarantuje nam to bezpieczeństwo.


Zobacz również

Mieszkania deweloperskie w Warszawie – jak znaleźć dobrą ofertę

mieszkania
Opracowanie: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Deweloperzy służą odpowiednimi wskazówkami przy wyborze nieruchomości w WarszawieNie każdy zaciekawiony jest wynajmowaniem przez cały czas mieszkania. Niemała liczba Polaków decyduje się na wykupienie mieszkania, nawet jeśli zostaje to okupione podjęciem kredytu. Ogromnym zaciekawieniem na rynku deweloperskim cieszą się mieszkania na Wilanowie. Warszawskie propozycje w zakresie nieruchomości doceniane są przez potencjalnych klientów w szczególności, gdy w grę wchodzi porównywanie stopnia profesjonalizmu wśród poszczególnych deweloperów.


Najważniejsze punkty, jakie obowiązkowo muszą się znaleźć w umowie deweloperskiej to: szczegółowo opisane strony umowy, dane dewelopera i nabywcy. Ściśle określony przedmiot umowy, wskazana cena mieszkania razem z gruntem, sposoby płatności, ustęp o etapach i terminach prac budowlanych. Jeżeli deweloper korzysta z kredytu hipotecznego finansującego budowę, w umowie musi znaleźć się zapis o tym, iż hipoteka zostanie przez niego spłacona przed oddaniem mieszkania – nie kupuj mieszkania bez wspomnianego zapisu w umowie.

Teraz już możesz zasiąść przed laptopem i wbić w przeglądarkę zwrot: mieszkania Warszawa Praga Północ bądź lokale usługowe Warszawa (zobacz tu).
2019/06/14, 07:26:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.