Poszukujesz mieszkania od dewelopera? Dowiedz się, jaki jest standard wykończenia, aby nie być zmuszonym wykonywać kolejnych prac

Szukanie mieszkania Wrocław wydaje się być miłym zajęciem, gdyż rozglądamy się za miejscem, w którym rozpoczniemy żyć na nowo. Lecz wcale tak nie jest, bo deweloperzy we wszelaki sposób próbują nas oszukać, aby zaoszczędzić na swoich kosztach i przekazać trudności dotyczące wykończenia osobom, które zdecydują się na określone mieszkanie. Z tej racji tak istotne jest, by przed zawarciem umowy zorientować się w standardzie wykończenia. Co to znaczy?


salon
Opracowanie: Robert Cupisz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z centralnych elementów naszego nowego mieszkania są ściany. Dowiedzmy się, z jakiego materiału są wykonane, które z nich są ścianami działowymi, bo będziemy mogli je przesuwać zależnie od tego, jak duże chcielibyśmy mieć poszczególne pomieszczenia i jaka jest ich dokładna grubość. Ściany mogą być malowane raz albo dwa razy, jednak jest to rzadkość, z którą niewielu się spotyka, z tego powodu musisz być gotowy na malowanie, zanim zwieziesz wszystkie swoje rzeczy.

Czy na stronie (https://www.rynekelektryczny.pl/stan-programu-moj-prad/) coś Cię przyciągnęło? Masz chęć poznać dużo detali na ten temat? Nie ma problemu. Należy tylko wejść w podany link.

Co więcej istotna jest klasa tynków, rodzaj założonych drzwi i okien, jakie mają mieć odpowiedni współczynnik przenikania ciepła, jak również pasująca nam liczba gniazdek elektrycznych, w innym razie będziemy zmuszeni je dorabiać na własny koszt.

Do mieszkania powinny być doprowadzone media, w kuchni miejmy na uwadze czy jest podłączenie do zmywarki, w łazience zaś – do pralki, chyba że zamierzamy przenieść ją do kuchni, ponieważ w łazience chcemy mieć dużą, narożną wannę. Warto też zorientować się w przestrzeniach wspólnych, to znaczy jakie jest ogrodzenie, czy zamontowano monitoring bądź jaka jest wielkość piwnic, które zostały wliczone w cenę mieszkania i każdy z lokatorów ma swoją komórkę. To niezrównanie pożyteczne pomieszczenie, w jakim można trzymać słoiki, rowery, narzędzia lub sprzęty, jakich rzadko używamy.


Bez względu na to czy poszukujesz mieszkania na Krzykach, czy w innej dzielnicy albo mieście, zawsze powinieneś zwrócić uwagę na wyżej zaprezentowane kwestie. Wyłącznie wtedy będziesz pewien, że przed przeprowadzką nie będą czekać cię trudne prace wykończeniowe, gdyż deweloper nie wspomniał, iż potrzebna będzie jeszcze jedna warstwa gładzi oraz wcale nie jest to mieszkanie, które z miejsca nadaje się do zamieszkania.
2020/05/20, 08:05:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.