Pogrzeb we Wrocławiu – co mieć na uwadze, idąc do zakładu pogrzebowego

Pogrzeb to ciężki okres dla całej rodziny. Nie można pogodzić się z odejściem bliskiej osoby, z tego powodu trudnością staje się wykonanie zwykłych rzeczy, nawet podniesienie się z łóżka. Utrata zawsze jest bolesna, zwłaszcza gdy musimy pożegnać małżonka, jednego z rodziców lub zmierzyć się z najcięższą sytuacją – pogrzebem własnego dziecka. By zorganizować pogrzeb we Wrocławiu, trzeba dopełnić niezbędne formalności i iść do zakładu pogrzebowego, w jakim omówimy najistotniejsze elementy tej uroczystości.

Pogrzeb
Opracowanie: Arcadiuš
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początek trzeba oczywiście wybrać jeden z zakładów pogrzebowych, którego usługi będą nam pasować. Kluczowe jest, aby zakład zajął się kompleksowym przygotowaniem pogrzebu łącznie z ostatnim pożegnaniem, które można zorganizować w lokalu albo w domu, zależnie od oczekiwań konkretnej rodziny. Wiele takich firm para się wykonywaniem formalności pogrzebowych, a poza tym proponuje szereg innych usług, pomagając rodzinie przeżyć ten trudny czas i oszczędzając jej wielu problemów z dopilnowaniem oprawy muzycznej czy zamówieniem wieńców.

Trzeba poinformować wyłącznie, jakie napisy mają znajdować się na wstęgach i czy chcemy kwiaty żywe, czy może sztuczne, jakie mają o wiele dłuższą żywotność. Dom pogrzebowy może się również zająć sporządzaniem nekrologów, przewozem zwłok i kupnem akcesoriów pogrzebowych, czyli trumien, tabliczek czy krzyży. Pracownicy zakładu właściwie zajmą się zmarłym, przygotowując go do pogrzebu, co jest szczególnie ważne, gdy trumna ma być otwarta podczas uroczystości pogrzebowej. Powinniśmy starać się pamiętać zmarłego, jakim był za życia, a jeśli jest wyniszczony chorobą albo zginął w wypadku, jego widok bez takiego przygotowania mógłby nam sprawić jeszcze poważniejszy ból. Oprócz tego dom pogrzebowy może zająć się przechowaniem, a później wystawieniem zmarłego w kaplicy cmentarnej, zanim odbędą się uroczystości pogrzebowe. http://memento-wroc.pl/ http://memento-wroc.pl/kremacja-zwlok.html

Nie obstawajmy przy tym, że samodzielnie będziemy organizować pogrzeb, gdyż zbyt wiele zadań może nas jeszcze bardziej przygnębić. Podejmując się takiego zadania chcemy choć na trochę uciec myślami od ciężkich przeżyć, lecz warto jest zdać się na pomoc bliskiej osoby, by mieć oparcie, jakie w tym czasie jest nam tak bardzo konieczne. Dzięki temu będziemy mieć odrobinę spokoju i ciszy, aby móc wspominać zmarłego i starać się pogodzić z jego odejściem.
2018/06/22, 04:39:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.