Pierwsza Komunia . Co podarować? Jak dużo podarować pieniążków?

Zorganizowanie Pierwszej Komunii Świętej to dla rodzicieli ogromne wyzwanie. Musimy potomka ładnie ubrać, wynająć lokal i zadysponować obiad, zakupić tort, wynająć kamerzystę, natomiast przed obrzędem wpaść do fryzjera.


alkohol
Opracowanie: Matthias Ripp
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zobacz również

Udekorowanie domu – czyli drobne dopełnienia w odniesieniu do finalnego rezultatu

Sukienki na wesele, duze rozmiary
Opracowanie: Rita Caro
Na podstawie: http://www.ritacaro.pl
Zrobienie mniejszej albo większej modernizacji w mieszkaniu zawsze wiąże się z licznymi nerwami. Wybranie odpowiednich mebli lub głównych sprzętów to zaledwie początek aranżacyjnej drogi.


Mieszkanie nabiera atmosfery dzięki drobnym dodatkom, które jasno określają gdzie leżą nasze preferencje.


Jednak komunia święta to nie tylko strój. Tradycją jest odświętny obiad w rodzinnym gronie. W komfortowej sytuacji są rodziciele, którzy sami mogą wyprawić przyjęcie komunijne w domku. Nie muszą się wtenczas narażać na koszta wynajmu stołów w restauracji. Najczęściej jednakże tort (http://babie-lato.com) musimy zadysponować osobno. Za dodatkowe 80 zł za kilo.


Zapachy, pefrumy
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Problem ma też rodzina: jaki prezent zakupić? Co podarować? Pośród dziewcząt, które pójdą tego roku do komunii świętej, panuje moda na sukienki z króciutkim rękawem.

Tylko teraz oceń oświetlenie sceniczne ten tekst, który jest niezwykle interesujący. Zrób to już teraz! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Hitem są też barwne fragmenty w wianku - może to być np. pastelowy róż bądź fioletowy. Ceny takich dodatków zaczynają się od 45 złotych. Nadal nie wychodzą z mody wianuszki z kwieci naturalnych, np. ze stokrotek. Tegorocznym przebojem na liście prezentów jest smartwatch, a więc tak zwany inteligentny zegarek. Narzędzie posiada wbudowane funkcje smartfonu, a więc między innymi aparat fotograficzny i odtwarzacz muzyki. Rower to także świetny pomysł na prezent. Trendy komunijne odmieniają się każdego roku zaś niezorientowanym trudno za nimi nadążyć. Niegdyś zakup złotej biżuterii - dla przykładu medalika, czy encyklopedii, albo zestawu przyrządów do nauki był dobrym wyborem.


Potem dzieciaki zaczęły dostawać keybordy, bicykle oraz komputery, zaś budżet na podarki na pierwszą komunię znacznie wzrósł. Jednakże komunia święta to nie uroczystości weselne. Trzeba się skupić na jego aspekcie duchowym - od wielu lat nawołują księża.
2019/10/22, 14:26:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.