Którą obrączkę kupić?

O ile dobór profilu obrączki i jej ozdoby jest to kwestia ze wszech miar indywidualna, to istotną sprawą jest szerokość obrączki.


Nazbyt cieniutka nie tylko nie pozwoli na zmianę wielkości, lecz też może doprowadzić do skaleczenie palca, na którym się ją nosi.
zdjęcia - panorama
Opracowanie: Robin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co prawda szeroka obrączka pogrubi optycznie krótki palec, ale u mężczyzn nieprzywykłych do noszenia czegoś na palcu może wywołać uczucie dużego dyskomfortu. Bajecznie błyszczące, jednobarwne, gładkie obrączki są najbardziej klasyczną kategorią, nieco bardziej ekscentryczne są matowe, czy też błyszcząco-matowe. Jubilerzy nie jedynie zestawiają różnokolorowe złoto, wiele obrączek są to stopy dwóch zaś czasem i trzech różnokolorowych metali o wielu fantazyjnych wzorach oraz różnej fakturze.


Rakieta i piłeczka do squasha
Opracowanie: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu


Ostatnimi czasy modne są obrączki z brylantami lub tańszymi kamieniami. Obrączki różnią się też profilem a także grubością. Moda poszła dalej i poniektóre pary kupują obrączki tak samo wyglądające, lecz zrobione z rozmaitych stopów.

Ta solidna oferta (http://www.drukxl.pl/dyplomy-drukowane-biznesowe/597-dyplom-drukowany-biznesowy-wzor-1.html), którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej problematyki, zawiera podobne informacje na to fascynujące zagadnienie - sprawdź tu.

Niekiedy obrączki małżonków są tylko podobne. Niektóre modele obrączek złożone są z dwóch a nawet trzech krążków. Jubilerzy popisują się kunsztem natomiast projektanci wyobraźnią, czasami różnica między obrączką a pierścieniem jest nieomalże niedostrzegalna. Z obrączkami jest podobnie jak z sukienkami, inaczej wyglądają w katalogu na modelce, całkowicie inaczej będą prezentowały się na nas.
Stąd przed kupnem dobrze jest je przymierzyć oraz sprawdzić, czy na naszym palcu prezentują się równie wspaniale. Warto również przypatrzeć się tym niepozornym obrączkom. Wiele z nich faktycznie pięknie zaprezentuje się dopiero na palcu.
2020/09/22, 07:59:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.