Kim był święty Mikołaj, czyim jest on opiekunem oraz od kiedy nosi się w grudniu ubiór Mikołaja?

Czy nie chciałbyś uzyskać od swojego chodzącego jeszcze do przedszkola dziecka certyfikatu na najfajniejszego tatę na świecie? Oczywiście, że tak. Byłby to znakomity dowód na to, jak niemało baczności i troski poświęcasz swemu dzieciakowi.
A w który wariant można by w pewnej mierze zasłużyć na taki certyfikat? Przede wszystkim należy być dla niego wzorem przy wszelakich okazjach, o jakich można by wyłącznie pomyśleć. Należy powoli uczyć go poprawnych zachowań oraz cierpliwie udzielać odpowiedzi na tysiące różnorodnych pytań.sprawdź więcej make up ślubny make up ślubnyCo ponadto byłoby na pewno niezłym rozwiązaniem? Dla przykładu można by wypożyczyć albo nawet zakupić specjalistyczny strój Mikołaja. Tak, Ty także możesz stać się świętym Mikołajem. Jeżeli pragnąłbyś go kupić, to należałoby wiedzieć, że nie jest on drogi i najwygodniej jest go zakupić zwyczajnie w Sieci. Posiada on czapkę z pomponem, kurtkę, spodnie i oczywiście bujną białą brodę.


karta menu
Opracowanie: Jennifer Silverman
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto także powiedzieć, iż św. Mikołaj jest patronem żeglarzy, panienek na wydaniu, piekarzy, lecz także ubogich oraz uczniów oraz właśnie dzieciaków. Był on biskupem Myry w Licji na terenie obecnej Turcji. Należałoby także nadmienić, iż jednym z najstarszych kościołów w mieście Kraka jest taki pod właśnie jego wezwaniem. I to aż od 1229 r. W najwyższym stopniu popularnym dokonaniem świętego Mikołaja było przekazanie trzech brył złotego kruszcu na posag dla córek jego ówczesnego sąsiada.
Zwyczaj wkładania takiej odzieży jak strój Mikołaja funkcjonuje od tylko ok. dwustu lat, wszakże uprzednio także praktykowano rytuał podkładania dzieciakom podarunków np. pod poduszkę.
2021/09/09, 11:19:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.