Dach płaski - czym pokryć oraz w jaki sposób trwale zaizolować?

Dach płaski to nie byle jakie wyzwanie dla projektantów. Wbrew pozorom pionowa płaszczyzna utrudnia solidne pokrycie dachu, sprzyja tworzeniu się mostków cielnych, a także naraża go na zaleganie opadów i zanieczyszczeń bądź pojawianiu się wilgoci. W przeciwieństwie do dachu ukośnego stropodach wymaga lepszych produktów i izolacji.
<www>
Opracowanie: Krzysztof Lis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pokrycie dachu płaskiego wymaga zaaplikowania produktów o zdecydowanie większej nieprzepuszczalności. Na szczęście innowacyjne materiały hydroizolacyjne, takie jak styropian z papą dają znaczną dowolność w projektowaniu dachów płaskich. Dzięki temu są one nie tylko efektowne, ale też spełniają wymagania dotyczące odpowiedniej izolacji termicznej i przeciwwodnej. Płyty styropianu oklejone jedno- lub dwustronnie papą idealnie odpowiadają na wysokie wymogi dachu płaskiego. Papa przytwierdzona jest do styropianu dzięki kleju poliuretanowego, co wpływa na jej odporność oraz trwałość. Styropian z papą występuje w postaci płyt o grubości od 20 do 250 mm. Powinniśmy wiedzieć, żeby przed instalacją płyt powierzchnię dachu oczyścić, wysuszyć i zagruntować emulsyjną masą asfaltową. Niezwykle istotna jest paroizolacja, która odprowadzi parę wodną z powierzchni dachu. Trzeba w tym celu zamontować, np.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła, które dadzą Ci więcej szczegółów na ten temat. Zapraszamy więc do wejścia w poniższy link.

membranę bitumiczną bądź folię polietylenową.

Więcej na ten temat: styro papa

Do prawidłowego rozprowadzenia wód opadowych na powierzchni dachu płaskiego idealne będą kliny dachowe. Występują najczęściej w dwóch wariantach: 5x5 cm oraz 10x10 cm. Wykorzystuje się je na dachach płaskich pokrytych papą termozgrzewalną. Klinami można izolować dach płaski na dowolnie dużych przestrzeniach, nadając im prawidłowy spadek. Bardzo dobrze sprawdzają się do obróbki kominów, wywietrzników bądź okien połaciowych. Ich rolą jest zapewnienie zręcznego przejścia z powierzchni poziomej na pionową oraz zmniejszenie kąta zagięcia papy, dzięki czemu woda opadowa nie zbiera się w sąsiedztwie kominów, świetlików czy ścian.


Zobacz również

Akcesoria, które są potrzebne dla każdego maluszka

dziecko
Opracowanie: Marcin Kargol
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie odwiedzając sklep dla dzieci można naprawdę, mówiąc kolokwialnie, oszaleć od ogromu wrażeń. Te sklepy proponują niezwykle bogaty wybór, dzięki czemu każdy może wybierać dokładnie to, czego chce.

Montaż papy izolacyjnejMontaż papy izolacyjnej
Kliny dachowe zapobiegają, m.in.

Przejdź na naszą stronę i czytaj tu (http://www.sklep.stol-kar.eu/12-rolety-w-kasecie-na-wymiar) kolejne zajmujące treści na ten temat. W przypadku jakichkolwiek zapytań chętnie znajdziemy odpowiedź na wszystkie Twe powątpiewania.

gromadzeniu wody opadowej wokół komina. materiały mają trójkątny kształt, co umożliwia zastosowanie ich w choćby szczególnie nieprzystępnych miejscach. Świetnie ułatwiają usunąć wodę z dachu, powstrzymując nie tylko powstawanie wilgoci, ale także gromadzeniu się ciężkich| opadów, np. śniegu. Kliny dachowe mogą być oklejone papą bądź nie. Te bez papy można pokryć nią dodatkowo osobiście. mocuje się je do powierzchni klejem bitumicznym.
2019/10/27, 07:22:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.