Malowanie mieszkania – jak dziśzakupić najbardziej atrakcyjny kolor i rodzaj efektu dekoracyjnego?

Kolor ścian to jeden z najistotniejszych elementów remontu. Dzisiaj na rynkuproponowany jest dosyć bogaty wybór farb i efektów dekoracyjnych w różnych kolorach lub sposobach wykończenia, dlatego niezależnie od własnych oczekiwań, każda osoba będzie mogła odnaleźć najbardziej stosowne dla siebie rozwiązanie. Jakie farby i efekt dekoracyjny są naprawdę warte uwagi? Czym należy się kierować kupując konkretny produkt?

mieszkanie pomalowane
Opracowanie: Tikkurila Polska
Na podstawie: Tikkurila Polska
W pierwszej kolejności, trzeba pamiętać że malowanie ma istotny wpływ na efekt ostateczny remontu i wygląd określonych pomieszczeń. Decyzja o wyborze najlepszej farby dekoracyjnej oraz efektu nie może w związku z tym zostać podjęta pod wpływem chwili czy bez przemyślenia. Najważniejszym krokiem musi być ocena wielkości pomieszczenia. W niewielkich wnętrzach ciemne barwy nie wyglądają wystarczająco efektownie. Wręcz przeciwnie, niewielkie pomieszczenia mogą zostać tym sposobem optycznie zmniejszone. W takich przypadkach dobrze jest zdecydować się na barwy jasne, pastelowe.

Zobacz również

Aby postawić dom potrzeba trwałych i niezawodnych materiałów. Jakiego rodzaju mamy do wyboru i na co zwrócić uwagę?

Materiały budowlane
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku dostępnych jest wiele materiałów budowlanych, z jakich postawimy solidny i przytulny dom. Jak jednak rozpoznać przeznaczenie konkretnego z nich? Czy jest jedna charakterystyka oparta o najbardziej istotne parametry? Raczej nie.


Oczywiście, ogromne znaczenie mają indywidualne preferencje. Jeśli ktoś nie toleruje jasnych odcieni nie powinien decydować się na ich wykorzystanie wyłącznie przez wzgląd na wielkość malowanego pomieszczenia - link. Poza kolorem, warto pomyśleć nad typem wybieranej farby czy efektu dekoracyjnego. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest wykorzystanie farby do ścian, która umożliwia zmywanie plam oraz zabrudzeń. Jest to szczególnie zalecane w przypadku osób, które wychowują dzieci, ponieważ przy maluchach czyste ściany są rzadkością. Co więcej, doskonałej jakości zmywalne farby do ścian okażą się niezbędne w domach, w których są zwierzęta. Na rynku sprzedawane są farby o różnym sposobie wykończenia jak i mające efekty dekoracyjne, czyli matowe lub posiadające połysk. Wybór najlepszego wykończenia jest już jedynie kwestią estetyki.

Gdy ma się trudności z zakupem farby do ścian, o radę można zapytać ekipę, która będzie realizowała remont drabina aluminiowa i malowała ściany. Zazwyczaj, ogromną wiedzę na temat sprzedawanych produktów posiadają też osoby zatrudniane na poszczególnych działach w sklepach budowlanych. Fora internetowe są również źródłem przydatnych informacji.

Odświeżanie ścian w mieszkaniu i nadawanie im efektów dekoracyjnych ma istotne znaczenie dla jego wyglądu. Warto malować ściany w momencie kiedy tego potrzebują, przede wszystkim że nie jest to obciążający koszt, a pomalować mieszkanie bez trudu można własnoręcznie. Ważny jest jednakże zakup farby do ścian doskonałej jakości, w pasującym kolorze i efekcie dekoracyjnym.
2023/09/15, 08:07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.