Dobieranie gotowych planów domów – jakie źródło najlepsze przed zaczęciem budowy

Firmy architektoniczne i wydawcy budowlani często oferują katalogi z pełnymi planami domów oraz pozostałych budowli użytkowych. Można tego typu foldery kupić w formie czasopisma lub elektronicznej, albo mniejszą liczbę planów przejrzeć za darmo na stronach internetowych odpowiednich biur.


Tworzenie planów, to praca architekta.
projekty domów online
Opracowanie: Fraser Reid
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wydawcy mają własnych architektów albo płacą architektom na zlecenie, albo tym zatrudnionym w firmach. Wykorzystanie danego planu, automatycznie daje jego autorowi procent od zysku. Do najczęściej wykorzystywanych należą domy piętrowe projekty jakich bywają bardzo zróżnicowane. Polscy obywatele uwielbiają mieć dużo miejsca w domu, mając w tym czasie dużą powierzchnię ziemi. Jeśli wybieramy domy piętrowe projekty są w stanie nas zaskoczyć swoją ergonomicznością, wystarczy zobaczyć na tę stronę. Nie zapominajmy jednak, iż jeżeli chcemy taki gotowy projekt (zobacz schody drewniane proste) przystosować do siebie, musielibyśmy uiścić odpowiednią opłatę.


domy piętrowe projekty
Opracowanie: Maria Elena
Na podstawie: http://www.flickr.com


oświetlenie ogrodowe
Opracowanie: TruffShuff
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wybieranie z katalogów wyśnionego domu, może być trudne z powodu liczby planów. W sieci natomiast, można się rozgraniczyć oraz przykładowo obejrzeć jedynie projekty domów online wybranych firm architektonicznych. Najkorzystniej wybierać biura w swoim regionie, gdyż zaoszczędzimy na dojazdach. Dobrze jest również poznać opinie o danej firmie, żeby dowiedzieć się czy wymiana poglądów z kontrahentem przeprowadzana jest tam bezkonfliktowo. Projekty domów online mają również tę przewagę ponad katalogami, że nie musimy zapłacić za ich przejrzenie w wygodnej sytuacji, sama rozglądałam się za paroma projektami domów (archipelag - jak zaprojektować dom) online więc wiem, jak to jest.
Korzystanie z gotowych projektów jest znacznie tańsze, niż tworzenie świeżego projektu od początku. Jeżeli jednak chcemy, żeby tego typu projekt tak czy siak był oryginalny, trzeba go wykupić wspólnie z prawami własnościowymi.
2021/06/12, 08:29:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.