Czy każdy fotograf jest w stanie zrobić dobrej jakości zdjęcia ślubne? W jaki sposób go wybrać?

Sporo par biorących ślub stara się ażeby wszystko przygotować jak najlepiej. Rzeczy do zrobienia jest wiele dlatego ciężko jest dopiąć wszystko na ostatni guzik. Natomiast ważne aby w pierwszej kolejności zadbać o rzeczy najbardziej istotne. Jedną z tych rzeczy jest właśnie zamówienie fotografa na ślub. Jak znaleźć tego najlepszego? Jakimi rzeczami się kierować?

Na samym początku musimy zastanowić się jaki budżet chcemy przeznaczyć na ten cel. Ceny takich usług są dość zróżnicowane oraz wynoszą od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Należy zobaczyć co taka firma oferuje w danej cenie oraz zastanowić się na czym nam tak naprawdę zależy. Czy chcielibyśmy mieć cały zestaw usług, czyli czy chcielibyśmy mieć reportaż z przygotowań, uwieczniony ślub (ślub kościelny za granicą) i wesele, jak również zdjęcia w plenerze. Profesjonalna fotografia ślubna może zapewnić nam to wszystko. Jedynie od nas zależy czy rzeczywiście chcemy mieć cały pakiet, czy może bardziej chcemy pamiątkę z wesela oraz ślubu i nie chcemy tracić czasu na rzeczy jak sesja w plenerze.

Zobacz również

Urządzasz wesele? Pamiętaj o pięknych dekoracjach na aucie, którym pojedziesz do kościoła

samochód ślubny w kwiatach
Opracowanie: flickr.com
Na podstawie: flickr.com
Przygotowywanie wesela to nie tylko zarezerwowanie terminu w kościele, wybór przepięknej sali, wynajęcie ładnie śpiewającego zespołu oraz znalezienie kwalifikowanego kamerzysty – to również przemyślenie dodatków, jakie decydują o klimacie przyjęcia. Dodatki weselne mogą spowodować, iż poczujecie się w tym dniu naprawdę wyjątkowo. Do takich dodatków należą ozdoby, którymi ustrajamy auto ślubne. Jak powinny wyglądać?


Należy dobrze sprawdzić co mamy w całej usłudze. To znaczy ile zdjęć jest w pakiecie, czy w cenę wlicza się album ze zdjęciami czy też trzeba za niego dodatkowo zapłacić. Odnośnie pracy fotografa, to musimy dowiedzieć się czy trzeba dodatkowo płacić za jego dojazd jak również czy musimy zapewnić mu nocleg. Wszystko to trzeba ustalić wcześniej oraz wybrać najbardziej opłacalną ofertę, ponieważ jedne firmy mają w ofercie mniej, a inne więcej rzeczy za taką samą opłatę.

Para młoda
Opracowanie: vastateparksstaff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba koniecznie sprawdzić jak wygląda doświadczenie osób oferujących nam usługi fotograficzne. Niestety nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Nie jest wystarczający zwykły sprzęt oraz umiejętności wykorzystywane do robienia na co dzień. Na przykład zdjęcia z kościoła to nie jest prosta rzecz. Wyjątkowe, innego rodzaju oświetlenie sprawia, że nie jest łatwo zrobić dobre zdjęcia. Oprócz tego potrzebny jest jasny obiektyw oraz wysokiej jakości lampa błyskowa. Doświadczony fotograf ślubny musi wiedzieć w jaki sposób zachowuje jego sprzęt w gorszych warunkach. Musi też znać umiar jak i wiedzieć jak zachować się na tego typu ceremonii aby nie zmienić takiej jedynej w swoim rodzaju chwili w normalną sesję fotograficzną. Koniecznie przejrzyjmy portfolio takiego fachowca, aby sprawdzić w jakim stylu są jego zdjęcia (więcej zdjęcia ciążowe wrocław) oraz czy takie fotografie nam odpowiadają. Za końcowy rezultat odpowiedzialna jest także profesjonalna obróbka z użyciem programu komputerowego, dlatego umiejętności fotografa w tym zakresie będą zauważalne na jego dotychczasowych zdjęciach.
2021/08/23, 11:57:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.