Rok 2015 – czy to dobry moment do zainwestowania w kupno własnego M?

Kupienie własnego mieszkania to obecnie absolutnie jedna z najistotniejszych decyzji, którą podejmuje w życiu przeciętny Polak. Ceny nieruchomości w Polsce są na tyle wysokie, że niezbędne jest zaciągnięcie wysokiego kredytu hipotecznego, który później spłaca się przez dużą część życia, niekiedy nawet kilkadziesiąt lat. Czy w takim razie rok 2015 to odpowiedni moment, aby kupić własne cztery ściany?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że rok 2015 nie będzie bardzo różnił się na rynku mieszkaniowym od roku 2014, wobec tego kiedy ktoś planuje inwestycje mieszkaniowe, jest to z pewnością bardzo dobry okres na ich zrealizowanie. Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że ceny mieszkań od dłuższego czasu utrzymują się na stałym poziomie. Dodatkowo, banki bardziej przychylnie patrzą na klientów, którzy planują zakupić mieszkanie. Trzeba jednakże pamiętać, że w 2015 roku
nowe mieszkania
Opracowanie: EnergieAgentur.NRW
Na podstawie: http://www.flickr.com
konieczne jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 10% wartości kupowanego mieszkania. Osoby, które nie mają takiej kwoty mogą skorzystać z rządowego programu pomocy, jakim jest coraz bardziej popularne Mieszkanie dla Młodych. Program uwzględnia jednak osoby mające maksymalnie 35 lat, które pragną kupić mieszkanie na rynku pierwotnym.

Zainteresowała Cię opisywana sprawa? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie, która też publikuje takiego typu teksty. To na pewno da Ci do myślenia!

Oczywiście, ograniczenia obowiązują także w stosunku do wielkości mieszkania lub jego ceny za metr kwadratowy. Możliwa wielkość jest zależna głównie od liczby dzieci posiadanych przez daną osobę albo partnerów. W związku z tym przewiduje się, że mieszkania rynek pierwotny rzeszów będzie się szybko rozwijał. Jest to również świetna wiadomość dla deweloperów, a wzrost popytu generuje też wzrost podaży, tym samym liczba inwestycji rynku mieszkaniowego na pewno będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie.


Zobacz również

Wrocław idealnym miejscem do życia, czyli dlaczego można się tutaj przenieść

wrocław
Opracowanie: Alberto Cabello
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chyba nikogo nie trzeba zapewniać, że potężne miasta dają o wiele większe opcje, jeśli chodzi o posiadanie pracy. Znalezienie w nich pracy nie jest tak skomplikowane, jak to jest w małych miastach. Podobnie jest, jeśli chodzi o szukanie mieszkania.

Jeśli planuje się zakup własnego mieszkania oczywiście trzeba przeanalizować indywidualną sytuację ekonomiczną.

Po przeanalizowaniu tego materiału, odkryj także (http://www.warynski.pl/mieszkania-na-sprzedaz-warszawa/) inne informacje na prezentowany temat, które okażą się nie mniej zajmujące.

Jest to zbyt istotna decyzja, by była dziełem przypadku. Niemniej jednak, rok 2015 z pewnością jest dobrym momentem na podobną inwestycję. Okazje cenowe trafią się przede wszystkim w sytuacji, kiedy deweloper wyprzedaje ostatnie nieruchomości z konkretnej inwestycji, w związku z tym dobrym rozwiązaniem jest szukać podobnych ofert, jako że ceny mieszkań w stosunku do roku 2014 raczej nie będą się zmieniały w najbliższym okresie.
2021/06/14, 07:45:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.