Rok 2015 – czy to dobry moment do zainwestowania w kupno własnego M?

Kupienie własnego mieszkania to obecnie absolutnie jedna z najistotniejszych decyzji, którą podejmuje w życiu przeciętny Polak. Ceny nieruchomości w Polsce są na tyle wysokie, że niezbędne jest zaciągnięcie wysokiego kredytu hipotecznego, który później spłaca się przez dużą część życia, niekiedy nawet kilkadziesiąt lat. Czy w takim razie rok 2015 to odpowiedni moment, aby kupić własne cztery ściany?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że rok 2015 nie będzie bardzo różnił się na rynku mieszkaniowym od roku 2014, wobec tego kiedy ktoś planuje inwestycje mieszkaniowe, jest to z pewnością bardzo dobry okres na ich zrealizowanie. Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że ceny mieszkań od dłuższego czasu utrzymują się na stałym poziomie. Dodatkowo, banki bardziej przychylnie patrzą na klientów, którzy planują zakupić mieszkanie. Trzeba jednakże pamiętać, że w 2015 roku
nowe mieszkania
Opracowanie: EnergieAgentur.NRW
Na podstawie: http://www.flickr.com
konieczne jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 10% wartości kupowanego mieszkania. Osoby, które nie mają takiej kwoty mogą skorzystać z rządowego programu pomocy, jakim jest coraz bardziej popularne Mieszkanie dla Młodych. Program uwzględnia jednak osoby mające maksymalnie 35 lat, które pragną kupić mieszkanie na rynku pierwotnym.

Masz chęć zwiększyć swoją wiedzę i przejrzeć nowe artykuły na ów temat? To świetnie - najedź więc na hiperłącze do www (https://skomat-fotowoltaika.pl/instalacje-fotowoltaiczne/) i przejdź do interesującej witryny.

Oczywiście, ograniczenia obowiązują także w stosunku do wielkości mieszkania lub jego ceny za metr kwadratowy. Możliwa wielkość jest zależna głównie od liczby dzieci posiadanych przez daną osobę albo partnerów. W związku z tym przewiduje się, że mieszkania rynek pierwotny rzeszów będzie się szybko rozwijał. Jest to również świetna wiadomość dla deweloperów, a wzrost popytu generuje też wzrost podaży, tym samym liczba inwestycji rynku mieszkaniowego na pewno będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie.


Zobacz również

Wśród ofert dobrego dewelopera odnaleźć można lokale usługowe we Wrocławiu bądź apartamenty na sprzedaż Wrocław

apartamenty
Opracowanie: Wings Development
Na podstawie: Wings Development
W obecnych czasach coraz wyraźniej ceni się wysokie standardy mieszkań oraz lokali, jakie można wyszukać w sprzedaży niejednego dewelopera. Oczywiście należy podkreślić atencję na fakt, że nie w każdej sprzedaży znajdziemy interesujące nas pozycje. Warto podczas szukania lokalu mieszkaniowego kierować się własnymi preferencjami, albowiem zły wybór może mieć w przyszłości okropne skutki. To samo dotyczy pomieszczeń, jakie później używane będą w celach usługowych. To ich położenie i struktura ma wpływ na pomyślność marki.

Jeśli planuje się zakup własnego mieszkania oczywiście trzeba przeanalizować indywidualną sytuację ekonomiczną. Jest to zbyt istotna decyzja, by była dziełem przypadku. Niemniej jednak, rok 2015 z pewnością jest dobrym momentem na podobną inwestycję. Okazje cenowe trafią się przede wszystkim w sytuacji, kiedy deweloper wyprzedaje ostatnie nieruchomości z konkretnej inwestycji, w związku z tym dobrym rozwiązaniem jest szukać podobnych ofert, jako że ceny mieszkań w stosunku do roku 2014 raczej nie będą się zmieniały w najbliższym okresie.
2019/10/08, 07:11:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.