Od czego zacząć budowę budynku? zastanów się zanim rozpoczniesz prace budowlane

Oczywiście budowę domu trzeba rozpocząć od wybrania działki. W brew pozorom jest to bardzo ważna decyzja, gdyż to od niej zależy czy będzie można wybudować budynek wolnostojący o wybranych parametrach. By się tego dowiedzieć należy złożyć podanie do urzędu gminy o warunki zabudowy.
Gdy mamy już parcelę a także warunki zabudowy należy wybrać stosowny projekt domku. Przy wyborze planu powinniśmy się zastanowić nad tym, jaki ma to być budynek: parterowy, z użytkowym poddaszem, malutki, duży, podpiwniczony itd. i trzeba zwrócić uwagę na takie detale jak: z której strony ma być wejście, czy ma posiadać taras, ile będzie pokoi a także jak rozlokowane, czy jest garaż, czy umywalnia jak też kuchnia są blisko siebie. Nie mniej istotne jest też co będzie widać przez okna.

Zobacz również

Pracownia architektoniczna oraz projektanci - skuteczna pomoc przy budowach

zobacz
Opracowanie: Robert Linsdell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Żebyśmy naprawdę byli zadowoleni z domu, w którym zamieszkamy, bez wątpienia powinniśmy dopilnować, żeby okazał się on w dobry sposób do nas dobrany. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy przed jego wybudowaniem, dokładnie przeanalizowali jak najwięcej projektów oraz zdecydowali się na ten, który będzie nam najmocniej odpowiadał.


Jeżeli decydujemy się na brygadę należy zwrócić uwagę na parę ważnych elementów. Po pierwsze czy firma jest zarejestrowana. Dosyć często zdarza się, że firma jest "na lewo" a gdy coś pójdzie nie tak to niestety będziemy mieli problemy gdyż firma w prosty sposób może się "ulotnić".
drzwi
Opracowanie: POL-SKONE
Na podstawie: POL-SKONE


Tak samo ważnym czynnikiem będzie portfolio brygady. Warto jest widzieć inne domy (polecamy szklane ramki do gniazdek) postawione przez danych ekspertów, pogadać z posiadaczami czy firma była obowiązkowa, czy wykonywała wszystko zgodnie z planem, czy wywiązywała się z terminów.

Następnie kupujemy materiały budowlane Wrocław tj.: cegły, wylewki, beton, pręty zbrojeniowe -drzwi wewnętrzne erkado na Ceneo . Należy zwrócić uwagę czy realizator ma własny sprzęt a także czy ma kierownika budowy, który to będzie nią kierować. Przy każdej budowie, nawet jeśli stawia się dom systemem gospodarczym, powinien być kierownik budowy - tego wymaga prawo Bezsprzecznie z wykonawcą trzeba podpisać umowę.

To co najważniejsze już jest, więc można rozpocząć budowę. Jednak zanim się przystąpi do pierwszych robót musimy co najmniej siedem dni wcześniej powiadomić starostwo o terminie rozpoczęcia prac. Nabyć musimy tablicę informacyjną, jaka przez cały czas trwania budowy powinna stać na placu. Są na niej dane wykonawcy - zaplanuj remont. Prócz tabliczki należy posiadać dziennik budowy. Spisuje się tam przebieg robót. Teraz możesz spokojne wznosić dom. W stosownym czasie zadysponować okna oraz drzwi wewnętrzne Erkado. Na koniec czeka cię jeszcze położenie podłóg jak też wyposażenie toalet w kabiny prysznicowe.


Kiedy roboty się sfinalizują powtórnie trzeba pójść do starostwa aby oznajmić tym razem o zakończeniu robót. Trzeba to uczynić czternaście dni przed wprowadzaniem się do nowiuteńkiego domu.
2023/02/17, 07:46:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.