Wybór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w dużej mierze zależy od parafii

Wybór odpowiednich strojów komunijnych dla dzieci w dużej mierze zależy od kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. W wielu kościołach obowiązuje dowolny strój komunijny, co oznacza, że rodzice we własnym zakresie kupują dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zwykle idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast zwykle w białych sukniach. Są jednak i takie parafie, w jakich wybiera się o wiele bardziej skromniejszy i jednolity strój.


komunia
Opracowanie: John Ragai
Na podstawie: http://www.flickr.com
Alby komunijne są strojem bardzo skromnym, co nie oznacza wcale, iż nie możemy prezentować się odświętnie i elegancko. Musimy jednak pamiętać, iż komunia święta to przede wszystkim doświadczenie duchowe, ubiór ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Co nie znaczy wcale, że dzieciak ma zrezygnować z estetycznego i eleganckiego ubioru. Wręcz przeciwnie - alba świetnie podkreśli wyjątkowość tego wydarzenia.

Wybór alby na strój komunijny wbrew pozorom ma bardzo dużo kluczowych zalet. Kluczowa kwestia to fakt, że dzieciaki pochodzące z biedniejszych rodzin nie będą czuć się gorsze przez to, iż posiadają znacznie mniej strojne ubranie. W prawdzie różnice społeczne to kwestia zupełnie zwyczajna, jednakże nie możemy w tak ważnej chwili jak pierwsza komunia święta dodatkowo ich uwypuklać. Kościół to instytucja, która w głównej mierze powinna promować równość, dlatego też alby komunijne są w tej sytuacji idealnym rozwiązaniem i w wielu parafiach właśnie z tego względu wybiera się właśnie ten jednolity strój (ważna strona).
Garnitur lub sukienka komunijna to najczęściej bardzo drogie rozwiązanie. Alby komunijne w porównaniu z wybranymi rodzajami ubrań na tę uroczystość są w dużej mierze tańsze. Szczególnie, że jest to ubiór, jaki zapewne dziecko założy na siebie tylko jeden raz w życiu.
Alby komunijne jednak wcale nie powinny kojarzyć nam się tylko z tym, że dziecko zupełnie nie będzie czerpać radości z przygotowań do komunii. Trzeba przecież wybrać wszelkiego rodzaju dodatki.
Dużo pomysłów:
Zazwyczaj dodatkami są rzecz jasna buty, zazwyczaj dziewczynki mają pozwolenie także na wybranie delikatnych dekoracji na włosy. Możemy zatem elegancko w albie wyglądać, a jednocześnie podkreślić swą indywidualność.

Pragniemy Cię zachęcić do oglądnięcia naszego następnego wątku. Po prostu naciśnij ten link (http://tuchoinki.pl/plantacja/) i oglądaj bez limitu to, co rzetelne.

Alby mogą być dobrym rozwiązaniem, nie warto więc wpadać w niepotrzebną panikę, jeśli dowiemy się, że nasze dziecko będzie miało założyć taki strój na swoją komunię.
2021/01/13, 08:24:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.