Dlaczego warto wybrać przesuwne drzwi?

Do każdego wnętrza powinniśmy dobrać inne drzwi. Wszyscy przyzwyczaili się do typowych, jednak małe mieszkania każdy może wzbogacić przesuwnymi drzwiami. Dzielą przestrzeń, chowają trudne schowki i wymagają niewiele miejsca. Dobrze się nad nimi zastanowić.


Opracowanie: INVADO
Teraz drzwi przesuwne mają najróżniejsze formy i kształty. Od razu widać, jak różnią się od plastikowych harmonijek, które dawno temu pojawiły się w blokowych mieszkaniach. Można wybrać szklane albo z drewnianej zdobionej płyty.

Zaplanuj wcześniej
Drzwi przesuwane warto umieścić w planach od razu na początku projektu albo ostatecznie na czas generalnego remontu. Najlepiej wyglądają, jeśli chowają się zwyczajnie w ścianie. Firmy zajmujące się takimi systemami demonstrują montaż takich drzwi. Często sporym rozwiązaniem jest chowanie ich za płytą gipsowo-kartonową. Co prawda pomieszczenie może zmniejszyć się o kilka centymetrów, jednak rzeczywiście zwiększamy przestrzeń.

Nowe większe mieszkanie
Wielu ludzi rezygnuje z drzwi, by zyskać więcej miejsca. Najlepszym przykładem są kuchnie otwarte na salon. To przede wszystkim w tym pomieszczeniu drzwi przesuwne mogą być przydatne. Odseparowanie kuchni od salonu dzięki takim drzwiom jest zdecydowanie funkcjonalne. Pozwalają na schowanie nieporządku w kuchni, łatwo je też zasunąć dla poczucia intymności. Wykorzystują je więc właściciele małych mieszkań, chcący stworzyć sobie dodatkowy pokój, dla przykładu stanowisko pracy albo po prostu garderobę. Mogą sprawdzić się także w wysokich mieszkaniach kamienicznych. Najczęściej tam na dużych przestrzeniach mamy za mało pokojów, więc montaż chłodniczy CiK - (komory chłodnicze warszawa) przesuwanych drzwi znacznie pomoże.


Inspirujące linie drzwi okleinowanych
Opracowanie: INVADO
Na podstawie: INVADO

Drzwi jako ozdoba
Przesuwne wewnętrzne drzwi należy dopasować do całości.

Zaglądnij na naszą stronę. Tam czekają na Ciebie nowe niebywale interesujące opisy. Tworzymy dla Was dalsze szczegóły (https://exodevelopment.pl/apartamenty-brzozowe/) i będziemy zobowiązani, jeśli je oglądniecie.

Współczesne aranżacje łączą kolory i dziwne formy. Trzeba pamiętać, że ważna jest logika, jednak można zastanowić się, czy to właśnie drzwi mają być centralnym elementem. Oprócz tego można też zaplanować, że mają zlać się z całością i być prawie niewidoczne. Inną kwestią są przesuwne drzwi ze szkła. Zdecydowanie pasują do awangardowego wnętrza, które wymaga nietypowych form i rozwiązań.
2020/06/29, 07:47:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.