Program „Mieszkanie dla młodych” w pytaniach oraz odpowiedziach

Program rządowy „Mieszkanie dla młodych” ma dopomóc młodym Polakom zakupić pierwsze własne cztery kąty lub własny domek jednorodzinny.


W programie przewidziano parę metod udzielenia tejże pomocy: 2 warianty wsparcia pieniężnego dla osób, które planują zaciągnąć zadłużenie na nabycie pierwszego mieszkania - dopłatę do wkładu własnego oraz spłatę jakiejś części kredytu, jak też wsparcie dla tych, którzy pobudują dla siebie pierwszy budynek jednorodzinny czy przebudują istniejący domek (lub jego część) i uzyskają w ten sposób mieszkanie – w postaci zwrotu części sumptów na materiały budowlane.


drzwi wewnętrzne
Opracowanie: Classen
Na podstawie: Classen
Zobacz również

Działania wykończeniowe w trakcie powstawania budynku mieszkalnego.

Przykładowa konstrukcja stropu drewnianego
Opracowanie: Martin Pettitt
Na podstawie: www.flickr.com
Nie da się ukryć, iż wybudowanie domu jest zadaniem wieloetapowym a także zajmującym mnóstwo czasu. Tak samo, nie wolno zapomnieć o tym, że wszystko podczas powstawania domu powinno pozostać przypilnowane i nie powinno być mowy o najmniejszych niedopatrzeniach, bo jest to nazbyt istotna sprawa.


sieć
Opracowanie: Michael Pollak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niestety, nie każdy budujący dom może być beneficjentem programu MdM Wrocław. Powinno się bowiem spełnić łącznie nieco rygorystycznych wymogów dotyczących między innymi wieku budującego, rozmiarów domu oraz ich ceny. Jak długo ma trwać program MdM? Zgodnie z rozporządzeniem podania o dofinansowanie wkładu własnego żądanego przy zaciąganiu zobowiązania można składać w okresie do 30 września 2018 r., przy czym o spłatę części zadłużenia uzyskanego w programie MdM możesz wystąpić w przeciągu pięciu lat od nabycia mieszkania albo domku. Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt na kupno mieszkania, to podanie o dofinansowanie wkładu osobistego musimy złożyć najdalej przed upływem roku kalendarzowego, w którym kończymy 35 lat. W sytuacji jeżeli kredyt biorą mąż i żona, warunek wieku tyczy się wyłącznie młodszego z nich. Więcej na


Czy mieszkania MdM Wrocław są wyłącznie dla małżeństw? Nie, zgodnie z zarządzeniem odbiorcą, któremu może być udzielone dofinansowanie wkładu osobistego, może być małżeństwo lub osoba stanu wolnego, przy czym nie ma tu znaczenia, czy osoba owa wychowuje potomka, czy też nie.

Aktualnie ciężko jest znaleźć rzeczywiście nietuzinkowy serwis. Jeżeli masz podobny problem, to zalecamy ten artykuł. Są w nim zamieszczone ekscytujące informacje.

Znaczy to, iż w wypadku osób żyjących w nieoficjalnym związku wniosek o kredyt na nowe domy Wrocław z dofinansowaniem może złożyć wyłącznie jedna z nich.
2018/11/24, 08:16:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.