Program „Mieszkanie dla młodych” w pytaniach oraz odpowiedziach

Program rządowy „Mieszkanie dla młodych” ma dopomóc młodym Polakom zakupić pierwsze własne cztery kąty lub własny domek jednorodzinny.


W programie przewidziano parę metod udzielenia tejże pomocy: 2 warianty wsparcia pieniężnego dla osób, które planują zaciągnąć zadłużenie na nabycie pierwszego mieszkania - dopłatę do wkładu własnego oraz spłatę jakiejś części kredytu, jak też wsparcie dla tych, którzy pobudują dla siebie pierwszy budynek jednorodzinny czy przebudują istniejący domek (lub jego część) i uzyskają w ten sposób mieszkanie – w postaci zwrotu części sumptów na materiały budowlane.


drzwi wewnętrzne
Opracowanie: Classen
Na podstawie: Classen


Zobacz również

Listy wykończeniowe i drzwi – ważny detal dla domu

mieszkanie - malunek
Opracowanie: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną kwestią w okresie urządzania domu, bądź jego remontu są szczegóły zawarte w całości. Na drodze do wymarzonego wnętrza stoją drobiazgowe rzeczy i dbałość o nie.


dom - zbliżenie
Opracowanie: Karen Eliot
Na podstawie: http://www.flickr.com


sieć
Opracowanie: Michael Pollak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niestety, nie każdy budujący dom może być beneficjentem programu MdM Wrocław. Powinno się bowiem spełnić łącznie nieco rygorystycznych wymogów dotyczących między innymi wieku budującego, rozmiarów domu oraz ich ceny. Jak długo ma trwać program MdM? Zgodnie z rozporządzeniem podania o dofinansowanie wkładu własnego żądanego przy zaciąganiu zobowiązania można składać w okresie do 30 września 2018 r., przy czym o spłatę części zadłużenia uzyskanego w programie MdM możesz wystąpić w przeciągu pięciu lat od nabycia mieszkania albo domku. Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt na kupno mieszkania, to podanie o dofinansowanie wkładu osobistego musimy złożyć najdalej przed upływem roku kalendarzowego, w którym kończymy 35 lat. W sytuacji jeżeli kredyt biorą mąż i żona, warunek wieku tyczy się wyłącznie młodszego z nich. Więcej na


Czy mieszkania MdM Wrocław są wyłącznie dla małżeństw? Nie, zgodnie z zarządzeniem odbiorcą, któremu może być udzielone dofinansowanie wkładu osobistego, może być małżeństwo lub osoba stanu wolnego, przy czym nie ma tu znaczenia, czy osoba owa wychowuje potomka, czy też nie.

Aktualnie ciężko jest znaleźć rzeczywiście nietuzinkowy serwis. Jeżeli masz podobny problem, to zalecamy ten artykuł. Są w nim zamieszczone ekscytujące informacje.

Znaczy to, iż w wypadku osób żyjących w nieoficjalnym związku wniosek o kredyt na nowe domy Wrocław z dofinansowaniem może złożyć wyłącznie jedna z nich.
2020/02/07, 07:38:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.