Parę przykładów zastosowania szkła hartowanego

Szkło hartowane powstałe w wyniku procesu opierającego się na termicznej obróbce szkła płaskiego. Podczas wykonywania takiego procesu tafla szkła jest poddawana pogrzaniu do temperatury ponad 600st. C.
Następnie dochodzi do szybkiego ochłodzenia go przy pomocy zimnego powietrza. Takie połączenie powoduje, że powstaje wówczas tzw. układ wewnętrzny, który doprowadza do zmian cech szkła.

szkło-drzwi
Szkło hartowane dzięki takiemu specjalistycznemu procesowi staje się o wiele bardziej odporne na różnorodne zagrożenia mechaniczne. Prócz tego, jeśli dojdzie już do jego potłuczenia kawałki będą miały tępo zakończone krawędzie, dzięki temu ryzyko pocięcia się zdecydowanie maleje. Mimo wszystko bardzo trudno je zniszczyć także w razie silnego uderzenia bądź też upadku.

Odporność szkła hartowanego jest niemal 4-krotnie większa aniżeli tego, standardowego szkła. Nie można zapominać też, że dobrze znosi ono wszelkiego rodzaju naprężenia termiczne oraz nagłe jak i szybkie zmiany temperatur.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego artykułu i czytaj artykuł (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/planty-raclawickie/) o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Szkło hartowane ma dziś mnóstwo ciekawych zastosowań. Z niego bardzo często wykonana jest na przykład szyba do drzwi mieszcząca się w bardzo nowoczesnych firmach. Można je spotkać również na fasadach budynków jak również balustradach. Popularne staje się ono także w nowej generacji technologiach przeszkleń elementów dachowych jak również ogrodów zimowych.

Zobacz również

Którego operatora telewizyjnego wskazane jest dziś wybrać?

Pilot do telewizora
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Każdy z nas wie, że oglądanie telewizji stało się fundamentalną czynnością części naszego społeczeństwa. Lubimy bowiem oglądać rozmaite programy, dzięki którym możemy widocznie rozszerzać własne horyzonty wiedzy. W tym miejscu wypada także klarownie przyznać, że telewizja w wielu przypadkach służy nam do przyjemności.


użycie-szkła
Szkło hartowane wychodzi bardzo daleko poza obszar budownictwa. Świadczy o tym fakt, że staje się ono stałym elementem budowy sprzętów domowych, szczególnie zauważalne jest w lodówkach, kuchenkach oraz piekarnikach. Dla maksymalnego bezpieczeństwa ze szkła hartowanego tworzone są niemalże wszystkie okna, które znajdują się w środkach komunikacji miejskiej. Pociągi, autobusy czy tramwaje, jeśli maja takie właśnie okna są zdecydowanie bezpieczniejsze dla pasażerów.

Bardzo często prywatne osoby pytają procentów mebli, o to czy mają oni w swojej ofercie asortymentowej meble stworzone z takiego właśnie szkła. Tego typu kompozycje niejednokrotnie wyglądają niebywale efektownie, i stąd też pozyskują coraz liczniejsze rzesze klientów.

Czy sądzisz, że w internecie jest niewiele godnych polecania materiałów? Jeżeli chcesz znaleźć naprawdę użyteczny portal, to zalecamy ten link (https://roletomat.pl/napedy-elektryczne/naped-elektryczny-radiowy-inel-n-10re).

A więc możemy powiedzieć, że szkło hartowane to surowiec bardzo trwały oraz odporny, ale również trendy i elastyczny w zastosowaniu.

Źródła wykorzystane przy pisaniu tekstu: szkło hartowane na szybka.pl - o wymianie szyb w drzwiach na szybka.pl -
Opracowanie: S.S.
2020/02/15, 07:48:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.