Utwory dla ludzi z harcerstwa

Każdy, kto jest harcerzem doskonale wie, że śpiewanie jest ważną częścią spotkań zastępówalbo drużyn. Nie jest istotne, czy mówimy o cotygodniowych zbiórkach, czy o obozy lub biwaki, zawsze da się słyszeć śpiew harcerzy.
zobacz źródło
Opracowanie: Farbmeister
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powstało mnóstwo ciekawych śpiewników, które zawierają te niesamowicie popularne i te rzadko śpiewane piosenki w tym śpiewnik ognik - książeczka z przyśpiewkami. Ten śpiewnik jest pełen piosenek, przyśpiewek i pieśni, które każdy harcerz powinien znać. Wiadomo, że nie wszyscy harcerze kupią ten śpiewnik, ale na sto procent w każdej drużynie powinien być przynajmniej jeden lub dwa śpiewniki ognik, żeby ludzie, którzy przygrywają na gitarze oraz każdy ze śpiewających mógł spojrzeć i odrobinę się poduczyć. Bo harcerstwo to w szczególności uczenie się pracy w grupie, współdziałanie, ale też nauka kolejnych umiejętności, w tym np.

Uważasz, że taki artykuł jest wartościowy? Jeżeli tak, to poznaj poza tym ten ważny link (https://4cup.eu/kubki-papierowe-swiateczne/) - on też przykuje Twoją uwagę.

ćwiczenie pamięci przez naukę nowych piosenek. Taka nauka przez zabawę jest świetnym opcją dla wszystkich i małych i dużych, warto, więc się rozejrzeć, gdzie u nas w okolicy istnieje jakiś hufiec harcerski i dobrze tam pójść i sprawdzić jak tam wszystko funkcjonuje.

Zobacz również

Dach płaski - czym pokryć oraz w jaki sposób trwale zaizolować?

Dach domu
Opracowanie: Elias Gayles
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dach płaski to nie byle jakie wyzwanie dla projektantów. Wbrew pozorom pionowa powierzchnia komplikuje dokładne pokrycie dachu, służy powstawaniu mostków cielnych, a także naraża go na występowanie opadów oraz zanieczyszczeń czy powstawaniu wilgoci. W przeciwieństwie do dachu ukośnego stropodach wymaga lepszych materiałów i izolacji.


Harcerskie śpiewanie

Z pieśnią na ustach, wypiętą piersią i równym krokiem idą harcerze, a bywa, że i zuchy. To wszystko jest rzeczywiście cudowne, szczególnie, gdy poza samym śpiewaniem harcerze mają na uwadze wiele zasad, które są im wpajane na zbiórkach harcerskich.

Jeżeli opisywana tematyka Cię interesuje, to masz możliwość zdobyć podobne informacje na prezentowane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www paper cups.

A te normy są niesamowicie uniwersalne i pokazują, że najistotniejsze jest być miłym, wspierającym i mieć pociąg do wiedzy.

harcerze
Opracowanie: Leslie Science & Nature Center
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele zasad wielu osobom zdaje się przestarzałe, bo być dobrym w obecnych czasach nie jest modne, ale na bank to idealne przygotowywanie do życia. Bo harcerze mogą nauczyć się ogromu nowych umiejętności, począwszy od przetrwania w lesie, robienie ogniska, czy orientowanie się w terenie. Poza tym wszystko dzieje się za każdym razem z piosenką na ustach. Harcerze mają bardzo obszerny śpiewnik ognik, w którym jest mnóstwo różnych pieśni, które powinni znać wszyscy harcerze. Dodatkowo są tam piosenki, które jeszcze nie są aż tak powszechne, a to daje możliwość harcerzom i zuchom na poznawanie kolejnych fajnych przyśpiewek. Dobrze, więc zainwestować w taki śpiewni, a jeżeli np. ktoś z naszych znajomych jest harcerzem, to taki śpiewnik okażę się świetnym upominkiem.
2020/02/06, 07:18:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.