Utwory dla ludzi z harcerstwa

Każdy, kto jest harcerzem doskonale wie, że śpiewanie jest ważną częścią spotkań zastępówalbo drużyn. Nie jest istotne, czy mówimy o cotygodniowych zbiórkach, czy o obozy lub biwaki, zawsze da się słyszeć śpiew harcerzy.
zobacz źródło
Opracowanie: Farbmeister
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powstało mnóstwo ciekawych śpiewników, które zawierają te niesamowicie popularne i te rzadko śpiewane piosenki w tym śpiewnik ognik - książeczka z przyśpiewkami. Ten śpiewnik jest pełen piosenek, przyśpiewek i pieśni, które każdy harcerz powinien znać. Wiadomo, że nie wszyscy harcerze kupią ten śpiewnik, ale na sto procent w każdej drużynie powinien być przynajmniej jeden lub dwa śpiewniki ognik, żeby ludzie, którzy przygrywają na gitarze oraz każdy ze śpiewających mógł spojrzeć i odrobinę się poduczyć. Bo harcerstwo to w szczególności uczenie się pracy w grupie, współdziałanie, ale też nauka kolejnych umiejętności, w tym np. ćwiczenie pamięci przez naukę nowych piosenek. Taka nauka przez zabawę jest świetnym opcją dla wszystkich i małych i dużych, warto, więc się rozejrzeć, gdzie u nas w okolicy istnieje jakiś hufiec harcerski i dobrze tam pójść i sprawdzić jak tam wszystko funkcjonuje.

Zobacz również

Dzieci tak prędko rosną – zatrzymać te fantastyczne chwile pomoże fotograf dziecięcy, w tym także sesje ciążowe.

Basen
Opracowanie: eu -
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy człowiek w własnym życiu doświadcza momenty, które chciałby uchwycić. Na szczęście są czasy, w których nowości technologiczne takie jak aparaty czy kamery pozwalają mu na uwiecznienie ich czy to na zdjęciach fotograficznych czy na nagranych filmach. Wszystkie te nośniki pozwalają człowiekowi na zapamiętanie i powrót do lokalizacji, sytuacji czy ludzi, które są dla niego istotne i miały dla niego jakieś istotne przesłanie.


Harcerskie śpiewanie

Z pieśnią na ustach, wypiętą piersią i równym krokiem idą harcerze, a bywa, że i zuchy. To wszystko jest rzeczywiście cudowne, szczególnie, gdy poza samym śpiewaniem harcerze mają na uwadze wiele zasad, które są im wpajane na zbiórkach harcerskich. A te normy są niesamowicie uniwersalne i pokazują, że najistotniejsze jest być miłym, wspierającym i mieć pociąg do wiedzy.

harcerze
Opracowanie: Leslie Science & Nature Center
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele zasad wielu osobom zdaje się przestarzałe, bo być dobrym w obecnych czasach nie jest modne, ale na bank to idealne przygotowywanie do życia. Bo harcerze mogą nauczyć się ogromu nowych umiejętności, począwszy od przetrwania w lesie, robienie ogniska, czy orientowanie się w terenie. Poza tym wszystko dzieje się za każdym razem z piosenką na ustach. Harcerze mają bardzo obszerny śpiewnik ognik, w którym jest mnóstwo różnych pieśni, które powinni znać wszyscy harcerze. Dodatkowo są tam piosenki, które jeszcze nie są aż tak powszechne, a to daje możliwość harcerzom i zuchom na poznawanie kolejnych fajnych przyśpiewek. Dobrze, więc zainwestować w taki śpiewni, a jeżeli np. ktoś z naszych znajomych jest harcerzem, to taki śpiewnik okażę się świetnym upominkiem.
2021/01/06, 07:27:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.