Co potrzeba zrobić w nowo kupionym mieszkaniu, aby można w nim było zamieszkać

Nowo kupiony dom albo mieszkanie w bloku to ogromna radość, ale też sporo robót związanych z jego umeblowaniem i urządzeniem. Nawet w przypadku mieszkania używanego przeważnie będzie trzeba niektóre rzeczy poprawić, być może dokupić jakieś meble lub wyremontować kuchnię i łazienkę. Przy nowych mieszkaniach jest znacznie więcej rzeczy do zrobienia.
nowe mieszkania
Opracowanie: Matt Buck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Deweloper z reguły oddaje sprzedawane mieszkanie w stanie surowym. Oczywiście wszystkie instalacje są położone, ale przeważnie na ścianach będą gołe tynki, a na podłodze twardy, niedawno wylany beton. Do zrobienia więc w pierwszej kolejności będą ściany i podłogi. Na ściany powinno się od razu położyć gładzie, co prawda podniesie to nieco koszt urządzania, lecz dzięki temu będą one idealnie równe.

Sprawdź śmiało ten link - znajdujące się tu uwagi ze strony (http://skomat-fotowoltaika.pl/panele-fotowoltaiczne-krakow/) zapewne są dla Ciebie ciekawe - dotyczą analogicznej kwestii.

Czy zechce się pomalować je w jakimś kolorze, czy przykładowo nakleić fototapetę, to w każdym przypadku dobrze będą się nadawać. Przy gładziach bardzo się kurzy, i jeśli ktoś planuje, że na razie zostawi sobie tynki, a później wróci do gładzi za parę lat, to musi się liczyć z tym, że może mieć ogromną ilość sprzątania.

Łazienka i kuchnia (więcej info o akcesoriach do łazienki - półmiski) to z kolei pomieszczenia, gdzie idealnie sprawdzają się płytki. W łazienkach da się je wręcz ułożyć do samego sufitu, w kuchniach często pojawiają się do wysokości na której wiszą meble, a wyżej jest już normalna ściana.

Zaciekawił Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj poza tym szczegóły w źródle (https://www.nurtex.pl/klimatyzacja-w-domu-jednorodzinnym/), znajdziesz tam dodatkowe dane.

Rzecz jasna na podłodze powinny być w tych pomieszczeniach odpowiednie kafelki, lub odporne na działanie wody parkiety albo deski, bo na brak wilgoci najczęściej nie można tam narzekać.


Zobacz również

Wyposażenie łazienki

Opracowanie: Coram Poland
Wakacje i okres letnich miesięcy to moment, gdy mnóstwo osób decyduje się na zrobienie remontu w domu. Czasem to gruntowna rewolucja, zrywanie podłóg, burzenie ścian, wymiana okien, a czasami remont wyłącznie wybranego pomieszczenia lub odnowienie farb na ścianach. Nie ma znaczenia to czy planujemy remont na dużą skalę czy może nie, zanim się do tego zabierzemy powinniśmy podjąć parę istotnych decyzji. wyszukać materiały, zastanowić się czy wynajmiemy ekipę do robót, czy przeprowadzimy je samodzielnie, poszukać płytek, paneli i wiele, wiele innych. Z pomocą naturalnie przyjdzie nam Internet. Zanim udamy się na wycieczkę po sklepach z materiałami budowlanymi poszukajmy inspiracji na stronach poświęconych aranżacji wnętrz.

urządzony pokój
Opracowanie: Tikkurila
Na podstawie: Tikkurila
Z kolei w pokojach i salonach przeważnie wybiera się jest drewno, na przykład są to panele, różnego rodzaju deski czy też mogące wytrzymać kilka dekad parkiety dębowe lub bukowe. Kolejnymi etapami, żeby porządnie wykończyć swój wyśniony dom i wnętrze, powinien być zakup potrzebnych mebli. Kuchnie (wyposażenie do kuchni - użyteczna strona) coraz częściej projektuje się na wymiar, dzięki temu w pełni będzie wykorzystana powierzchnia pomieszczenia, a dodatkowo można ją będzie rozplanować dokładnie w taki sposób, jak będzie się chciało. Kiedy meble już będą w całości stały, to pozostanie jeszcze jeszcze do wykonania sporo drobiazgów, przykładowo powieszenie karniszy, półek i lamp.
2019/10/11, 07:30:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.