Wrzawa przedświątecznych sprawunków

Pęd i presja idealnych świąt sprawiają, iż Polacy dają się nabrać na sztuczki marketingowe i wydają sporzej gotówki niż na co dzień. Jednakże prezenty kupowane w ostatnim momencie zwykle są najmniej trafione. Dlatego Polacy najczęściej pragną dostać gotówkę. Polacy są w święta bardziej szczodrobliwi oraz spontaniczni w nabywaniu, acz i na co dzień powyżej połowa z nich zupełnie nie planuje własnych wydatków. Spontaniczne podejście do przedświątecznych zakupów, a więc zostawienie ich na ostatni moment, może spowodować, że uiścimy za przepływowy ogrzewacz wody więcej niż normalnie.

świąteczne zakupy
Opracowanie: Terry Madeley
Na podstawie: http://www.flickr.com
W okresie przedświątecznym wiele osób jest skłonnych zaakceptować większe koszty. Częściej także dają się nabrać na tricki marketingowe, jakie poruszają koniunkturę sprawunków. Wypływa to nie tylko z presji czasu, ale też z naszej tradycji. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż nawet drogi podarunek kupiony w przedświątecznej gorączce może być rozczarowaniem dla obdarowanego. Podarunki wybierane pod presją czasu należą bowiem do najmniej przydatnych sprawunków - bądź na bieżąco. Z analiz wypływa jednak, iż Polacy nie zamyślają pozostawiać zakupu podarunków na ostatnią chwilę. Blisko co czwarty badany pragnie zakupić upominki w listopadzie, zaś blisko połowa w pierwszych tygodniach grudnia. 22 proc. zamierza to zrobić tuż przed świętami. W tym roku na podarki świąteczne oraz ozdoby choinkowe przeciętna polska rodzinka pragnie przeznaczyć średnio 1126 zł, o 6 proc. więcej aniżeli w roku ubiegłym.

Jeżeli masz chęć uzyskać inne dane na opisywane zagadnienie, to pomocne w tym okażą się praktyczne wskazówki (http://www.hotelkamieniczka.pl/), które znajdziesz tu. Sprawdź to!

Wydatki na jedzenie suche jedzenie dla kota pochłoną zaś 33 proc. tejże kwoty.


Zobacz również

Inspiracje co wybrać na prezenty w tym roku aby dobrać idealne?

prezenty
Opracowanie: Garry Knight
Na podstawie: http://www.flickr.com
Boże Narodzenie lubi zdecydowana większość z nas. Kojarzy nam się ono przeważnie bardzo dobrze, w szczególności jeżeli towarzyszą nam pozytywne wspomnienia z dzieciństwa z tym związane. Najczęściej gdy o nim myślimy, przypominamy sobie zapach pierniczków, choinki bądź ryb. Z czym jeszcze kojarzą nam się święta? Oczywiście z prezentami. Jest to dla wielu z nas jeden z przyjemniejszych elementów Bożego Narodzenia. Chyba każdy z nas uwielbia znajdować pod choinką prezenty. Z drugiej natomiast strony jak najbardziej uwielbiamy je również dawać.

prezent
Opracowanie: Alex G.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najczęściej wybierane upominki to: komplety kosmetyków, pachnidła, poradniki, albumy, zabawki, akcesoria elektroniczne, laptopy, telefony Samsung. Z zasady jeżeli idzie o panie kwestię podarków mamy uproszczoną. Każda kobieta ucieszy się z pachnideł, szalika lub bluzki. Mężczyzna ucieszy się z krawatu, skarpetek, książki albo krążka. Zawsze zawczasu warto wykonać mały wywiad po czym dopytać bliską nam osobę czego jej potrzeba. Dziecku lepiej nie ofiarować na gwiazdkę gier komputerowych. Zdrowszym prezentem będzie piłka, bicykl, strój kąpielowy, książka lub planszowa gra edukacyjna - ciekawe telefony samsung.
2020/06/25, 14:26:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.