Jakie typu warunki powinno spełniać pomieszczenie na gazowy kocioł?

Kotły gazowe są z zasady daleko mniejsze od kotłów na paliwo stałe. Nie potrzeba do nich dorzucać węgla, zaś obsługa jest ograniczona do realizowanego raz na rok przeglądu.


Kotłownia gazowa nie powinna być zatem tak ogromna jak ta z piecem na węgiel.


W budynkach jednorodzinnych najbardziej popularne są gazowe piece montowane na ścianie. Kiedy mamy w domku odrębne pomieszczenie na kotłownię, nie trzeba martwić się, czy zmieści się w nim takowe przyrząd, dlatego że zajmie ono malutko miejsca.

Nierzadko o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na bazie recenzji. Może w taki sposób będzie w tym przypadku, gdyż zapraszam do lektury zbliżonego tekstu.

Jednakże gazowy kocioł możemy ulokować też w kuchni czy też w toalecie. Na ogół planuje się w tamtym miejscu zabudowę i jeżeli ma być w nią wpasowany, doskonale byłoby znać jego rozmiar.


zyski
Opracowanie: Armacell
Na podstawie: Armacell


Zobacz również

Gazowa skrzynka - jak wyselekcjonować? Jaka najlepsza?

wzór
Opracowanie: Waag Society
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należycie wykonana instalacja gazowa jest gwarantem nie tylko prawidłowego przesyłu energii, lecz również naszego bezpieczeństwa. To wszystko powoduje, iż w czasie jej budowy trzeba trzymać się uznanych norm.


Do pewnych kotłów wiszących proponowane są dobrane wymiarami zasobniki, które też montuje się na ścianie, zaraz blisko pieca. Ich rozmiary będą wtenczas zbliżone do wielkości kotła, z którym tworzą zestaw. Jeśli nie posiadamy tak wiele powierzchni na narzędzia grzewcze, natomiast kocioł dwufunkcyjny z przepływowym podgrzewaczem nie starczy nam, można zakupić kocioł wiszący z wbudowanym zbiornikiem, zwykle o kubaturze około 50 l. Wówczas na ścianie musimy założyć miejsce na sprzęt o odpowiednich rozmiarach. Ciekawostką są kotły przeznaczone do zabudowy w szafkach. Jest ich mało. Jednakże również zwyczajny piec możesz bez trudu zabudować, pod warunkiem że zagwarantujemy mu wentylację zgodnie z zaordynowaniami fabrykanta. Prócz gazowych pieców wiszących są również kotły stojące.


Najczęściej posiadają żeliwne wymienniki, zatem są też stosunkowo ciężkie, uznawane są za troszkę archaiczne, ale również za dość wytrzymałe.
2023/06/22, 22:53:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.