Czy oddziaływanie gier komputerowych na nasze pociechy rzeczywiście jest tak bardzo negatywny?

W czasach ogólnodostępnego Internetu trudno jest uchronić pociechę przed jego wpływem. Jest on ówcześnie tak popularny, zaś jego zasięg tak wielki, że komputerowy świat coraz wyraźniej funkcjonuje w świadomości naszych dzieci jako inna rzeczywistość.
Wobec tego powinno się kontrolować, co pociecha robi w sieci, jakie przegląda portale oraz w jakie gry najbardziej lubi grać.


bitefight
Opracowanie: Heather
Na podstawie: http://www.flickr.com
obraz drukowany na płótnie
Opracowanie: Dennis Jarvis
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sieci wbrew pozorom nie czają się na twoje maleństwo same niebezpieczeństwa i złe treści. Jest sporo portali on-line stworzonych właśnie , by zadbać o prawidłowy rozwój dziecka. Różnego typu zabawy edukujące mogą ułatwić mu rozpoznawanie barw, nauczenie się miesięcy czy utrwalenie znanych angielskich zwrotów.

Ten tekst, który w tym momencie studiujesz zawiera fascynujące informacje, lecz jeśli pragniesz uzyskać zbliżone informacje na podnoszony temat, to sięgnij po więcej (http://ocelio.pl/pl/c/Napoje-Sojowe/40).

Gry poświęcone jedynie rozrywce twojego maleństwa też nie muszą okazać się dla niego niebezpieczeństwem. W Internecie powszechne są gry piraci, angry birds, piłka nożna - . Wiele z nich zrobionych jest na motywach popularnych i uwielbianych bajek.

Interesuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Przede wszystkim gry piraci, gry kowbojskie czy astronautach, pozwalają dziecku poznawać nowe realia, a oprócz tego rozbudzać jego wyobraźnie. Czasem dostępne wirtualne gry pomagają w ulepszeniu spostrzegawczości i pamięci maleństwa. Wszystkie z nich jednakże udoskonalają jego umiejętności manualne. Swego czasu słychać było ostre głosy sprzeciwu wobec grom takim jak na przykład bitefight. W Bitefight gracz wciela się w wampira czy wilkołaka, uzyskuje złoto tropiąc wrogów, pracując na cmentarzu oraz przezwyciężając demony. Razem z pozywskiwaniem praktyki, użytkownik awansuje na coraz bardziej zaawansowany szczebel. Mimo fabuły zachowanej w konwencji horroru, nawet taka gra jak bitefight jest w stanie nauczyć malucha cierpliwości i uporu - uwielbiam bitefight.


wokalista
Wydaje się, że ostatnio wartość gier została strasznie wyolbrzymiana przez zajmujących się tematem, a zwłaszcza przez zaniepokojonych rodziców. To fakt, że znaleźć można tam monstra, śmierć i walkę, ale wszystkie wyżej wymienione rzeczy można jeszcze łatwiej zobaczyć na ekranie telewizora.


Zobacz również

Wypraw niezapomnianą imprezę w rytmie fajnej i popularnej muzyki

ślub
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Wyprawianie zabaw jest trudne. Każdy, kto zamierza zabrać się za tę sprawę chce dopiąć wszystko na ostatni guzik i stworzyć swoim gościom wyśmienite przyjęcie.
Nie można zapominać, że gry uczą również mnóstwa przydatnych,niezbędnych dla naszych pociech zdolności, takich jak uważność, refleks, łatwiejsze zapamiętywanie, a także ułatwiają koncentrację i predyskozycje manualne.
2021/09/09, 07:11:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.