Czy oddziaływanie gier komputerowych na nasze pociechy rzeczywiście jest tak bardzo negatywny?

W czasach ogólnodostępnego Internetu trudno jest uchronić pociechę przed jego wpływem. Jest on ówcześnie tak popularny, zaś jego zasięg tak wielki, że komputerowy świat coraz wyraźniej funkcjonuje w świadomości naszych dzieci jako inna rzeczywistość.


Wobec tego powinno się kontrolować, co pociecha robi w sieci, jakie przegląda portale oraz w jakie gry najbardziej lubi grać.


bitefight
Opracowanie: Heather
Na podstawie: http://www.flickr.com
obraz drukowany na płótnie
Opracowanie: Dennis Jarvis
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sieci wbrew pozorom nie czają się na twoje maleństwo same niebezpieczeństwa i złe treści. Jest sporo portali on-line stworzonych właśnie , by zadbać o prawidłowy rozwój dziecka. Różnego typu zabawy edukujące mogą ułatwić mu rozpoznawanie barw, nauczenie się miesięcy czy utrwalenie znanych angielskich zwrotów. Gry poświęcone jedynie rozrywce twojego maleństwa też nie muszą okazać się dla niego niebezpieczeństwem. W Internecie powszechne są gry piraci, angry birds, piłka nożna - . Wiele z nich zrobionych jest na motywach popularnych i uwielbianych bajek. Przede wszystkim gry piraci, gry kowbojskie czy astronautach, pozwalają dziecku poznawać nowe realia, a oprócz tego rozbudzać jego wyobraźnie. Czasem dostępne wirtualne gry pomagają w ulepszeniu spostrzegawczości i pamięci maleństwa. Wszystkie z nich jednakże udoskonalają jego umiejętności manualne. Swego czasu słychać było ostre głosy sprzeciwu wobec grom takim jak na przykład bitefight. W Bitefight gracz wciela się w wampira czy wilkołaka, uzyskuje złoto tropiąc wrogów, pracując na cmentarzu oraz przezwyciężając demony. Razem z pozywskiwaniem praktyki, użytkownik awansuje na coraz bardziej zaawansowany szczebel. Mimo fabuły zachowanej w konwencji horroru, nawet taka gra jak bitefight jest w stanie nauczyć malucha cierpliwości i uporu - uwielbiam bitefight.


wokalista
Wydaje się, że ostatnio wartość gier została strasznie wyolbrzymiana przez zajmujących się tematem, a zwłaszcza przez zaniepokojonych rodziców. To fakt, że znaleźć można tam monstra, śmierć i walkę, ale wszystkie wyżej wymienione rzeczy można jeszcze łatwiej zobaczyć na ekranie telewizora.


Nie można zapominać, że gry uczą również mnóstwa przydatnych,niezbędnych dla naszych pociech zdolności, takich jak uważność, refleks, łatwiejsze zapamiętywanie, a także ułatwiają koncentrację i predyskozycje manualne.
2020/07/18, 07:44:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.