Sprawy ostateczne

Na bank zastanawialiście się kiedyś nad tym, co staje się po śmierci. Odpowiedzieć próbują różnorakie systemy wyznaniowe, jednak bardzo często jest tak, że człowiek wykształca własne wyobrażenia w tym temacie. Łatwo zaś stwierdzić, jaki ślad zostanie po nas na świecie. Dobrą rzeczą jest samodzielne zorganizowanie sobie miejsca na mogiłę oraz kupno odpowiedniego nagrobka. To rozwiązanie dla tych, którzy lękają się, że członkowie rodziny po śmierci nie podołają wyzwaniu. To także rozwiązanie dla estetów, którzy myślą już o tym, jak ma wyglądać ich miejsce pochówku.
nagrobek granitowy
Opracowanie: Guilhem Vellut
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej gustowne i estetyczne są nagrobki granitowe www.tborkowski.plnagrobki granitowe . Jeżeli posiadasz sporo gotówki, możesz wynająć artystę w tej dziedzinie, który wykuje dla ciebie jedyny w swoim rodzaju grobowiec. Koncepcji na wygląd nagrobku można poszukiwać w wielu miejscach. Najlepszym sposobem na odszukanie inspiracji jest wyprawa na którąś ze starych nekropolii. Wielu ludzi mówi, że najpiękniejszym cmentarzem na globie jest Père Lachaise, leżący w Paryżu.

Niniejszy tekst jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to sprawdź też pozostałe polecane meble klasyczne treści, gdyż są tak samo interesujące oraz pochłoną Cię kompletnie.

Pomniki granitowe, które można tam podziwiać, są prawdziwymi skarbami sztuki.

Zobacz również

Nagrobki powinny być trwałe

czarny nagrobek
Jak prezentują się przedmioty zrobione w kamieniu?. Nie trzeba nikogo namawiać, że kamień okazuje się być naprawdę mocny, a co za tym idzie, przez następne lata okazuje się być w stanie przeciwstawiać się oddziaływaniu czynników zewnętrznych.


cmentarz
Opracowanie: stephen jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mądrze jest też pogłowić się nad wyborem cmentarza. Na pewno będziesz chciał postawić na miejsce, z którym masz jakieś wspomnienia. Wiele osób pragnie mieć pochówek w okolicach często odwiedzanych. Kluczowym aspektem jest także pragnienie bycia pogrzebanym w jednym grobie z bliską osobą. Mogiły małżeńskie są najpotężniejszym dowodem mocnej więzi, która istnieje nawet po zgonie. O ile postawisz na wykupienie miejsca pogrzebowego gdzieś daleko od miasta, w którym mieszkają twoi bliscy, pomyśl dokładnie, czy aby to naprawdę trafna decyzja. Wybranie grobu w tym samym mieście to pewność, że ukochani będą go często wizytowali i dbali o to, by był elegancki. Decyzja jest twoja, ale trzeba też wziąć pod rozwagę kwestię tych, którzy po twoim zgonie będą zajmować się twoim grobem.
2018/11/02, 07:16:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.