Izolacja budynku przed zimą poprzez zamontowanie styropianu

Spacerując po okolicy z czworonogiem przechodzę blisko zrujnowanego domu. Pojawiła się myśl, iż gdy zniszczy się dach ginie dom. Dramatyczne jednakże prawdziwe - nie da się wówczas już nic więcej uczynić jak tylko unicestwić dom do końca po czym pobudować od nowa dbając o jak najlepszy dach tak aby wytrzymał on długie lata. Bez wątpienia dach jest uwieńczeniem budynku jednak trzeba mu poświęcić troszkę czasu.


styropian spadkowy
Opracowanie: megastyro.pl
Na podstawie: megastyro.pl
Tak samo jak w przypadku murów jedną z istotniejszych własności dachu jest jego izolacja termiczna. Ze względu na niemałą powierzchnię dachu izolacja jest naprawdę istotnym elementem. Z reguły wykorzystuje się wełnę mineralną jednak rozpowszechniony jest również styropian dachowy. Produkt ów jest zrealizowany z granulatu którego 98 % składu to powietrze. Właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu ma on nadzwyczaj dobre właściwości cieplne porównywalne ze wzmiankowaną wcześniej wełną . Styropian spadkowy, to również produkt lekki, nietrudno zatem przetransportować go w miejsce budowy. Jego waga to zaleta gdy pracuje się na znacznych wysokościach. Ponieważ styropian dachowy ma niewielką wagę upraszcza to montowanie - nie jest wymagane instalowanie specjalnych uchwytów. Największą jednak jego zaletą jest prostota z jaką modeluje się styropian dachowy.

Kiedy dowiesz się o zawierającej fascynującą Cię treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (http://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/zbiorniki-i-akcesoria/zawor-plywakowy-model-524/) odnośnie źródeł, z których czerpie ona wiadomości.

Nie są do tego konieczne żadne specjalistyczne narzędzia, wystarcza zwykły ostry nóż oraz kawałeczek papieru ściernego do wyrównania krawędzi - porównaj tutaj.


dachy
Opracowanie: Oleksii Leonov
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to tworzywo całkiem bezpieczne dla zdrowia tak mieszkańców jak także budowlańców, nie powoduje uczuleń ani innych zagrożeń dla górnych dróg oddechowych. Styropian dachowy jest tworzywem palnym pod otwartym działaniem żaru. Gdy zaś ogień będzie usunięty styropian samoczynnie zgaśnie jest więc troszkę mniej bezpieczny aniżeli jego konkurentka wełna mineralna. Jak już wspomniano praca z nim nie nastręcza specjalistycznej osłony pracownika, co o wiele obniża koszt (a w wypadku robót na dachu liczy się każda złotówka. Styropian spadkowy ma jeszcze jedną zaletę - może być używany tak w nowych jak także remontowanych dachach co niechybnie oddziałuje na wziętość tegoż materiału budowlanego.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis klinkier wrocław, w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

W wypadku dachów modernizowanych możemy w prosty sposób dopasować ocieplenie do naszych wymogów.

Źródło informacji -
2020/03/01, 07:46:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.