Niezwykle ważne wydarzenia w życiu trzeba pamiętać. Powinniśmy zachować je w pamięci, żeby pozostawić wspomnienia dla potomnych

Są wydarzenia w życiu każdego człowieka, które na zawsze zapadają w pamięć. To indywidualna sprawa. Nie dla każdego, żeistotne są tylko takie uroczystości, jak ślub czy pierwsza komunia święta, gdyż dla większości osóbrównie emocjonujące i warte zapamiętania będą indywidualne przeżycia które uczyniły kogoś szczęśliwym. Może to być poznanie jakiejś wspaniałej osoby, odkrycie płyty, która zmienia spojrzenie na muzykę czy filmu, który wywarł duży wpływ na nasze życie. To wszystko jest ważne, lecz każdy człowiek ma swój prywatny zestaw, do którego lubi wracać, gdy jest mu źle, gdy coś się nie układa.
dzieci komunijne
Opracowanie: John Ragai
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zapewne też tak masz, lecz częściej wracasz do smutnych wspomnień? Czy wręcz przeciwnie, nie pamiętasz smutnych wydarzeń a za to cieszysz się pozytywnymi chwilami, życiowymi sukcesami, np. sytuacjami takimi jak I Komunia Święta dla dzieci.

Musisz znaleźć inne tego typu porady? Jeśli tak, ta wyczerpująca treść (http://www.chryzantemy.pl/kontakt/) jest warta polecenia, ponieważ odnosi się do podobnej problematyki.

Wiele tu zależy od Twojego podejścia do życia, naszego usposobienia i tego jak radzimy sobie z przeszłością ,. Może się zdarzyć, że w ogóle tego nie roztrząsasz, jednak w naszej świadomości zawsze pozostają wspomnienia, można również zobaczyć przyszła wizję w siebie, a szczególnie taką postać jaką bardzo chcielibyśmy być.

pierwsza komunia z To wszystko jest ciekawe ze względu na swoja [TAG=wielowymiarowość
Opracowanie: John Ragai
Na podstawie: http://www.flickr.com
, ale w największym stopniu korzystają tego psycholodzy, którzy zdają sobie sprawę że dzisiejsze problemy mają swoje źródło w przeszłych wydarzeniach. Zdarza się, jeśli doświadczyliśmy pewnych niepowodzeń w przeszłości, np. w szkole, a teraz osiągnęliśmy dość wysoki status, to wiadomo, powrót do przeszłości nie będzie nas interesował. Podobnie wygląda sprawa ze związkami. Jeśli obecnie jesteśmy w szczęśliwym związku, a mamy za sobą zawody miłosne, to nie będziemy chcieli już o tym pamiętać. Z drugiej strony, może to właśnie kiedyś tworzyliśmy z kimś wspaniały związek, lecz później już było tylko gorzej.


Zobacz również

Czym są meble eventowe oraz skąd je można by pożyczyć w razie wymagania?

zakup
Opracowanie: www.unimil.com.pl
Lato to czas, gdy większość osób chce wypocząć od pracy w pomieszczeniach pozbawionych świeżego powietrza. Przeto także, jeśli jest to w ich okoliczności prawdopodobne, starają się albo odprężać się bądź chociażby przebywać jak największą ilość terminu na dworze.


Cząstka z tego typu osób ma możliwość uczestniczenia w pewnej naradzie, które na szczęście mogą zostać wręcz organizowane na zewnątrz jakiegokolwiek domu.

Nasza obecna samotność nam doskwiera, więc z chęcią wracamy dotamtych dni, jednocześnie wszystko idealizując. Często bowiem tak jest, że jak wracamy do przeszłości, to albo coś idealizujemy, albo odbieramy negatywnie. Pamięć zawsze jest subiektywna i trochę skrzywiona. Wobec tego nie warto przejmować się tymi sprawami gdyż to co za nami już naprawdę jest przeszłością, powinniśmy skupić się na swoim teraźniejszym życiu.
2020/03/21, 07:16:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.