Przysięga na półwyspie Apenijskim - recepta na nieprzeciętny ślub

Gdy marzy się nam pamiętny ślub, może należy urządzić go w wyjątkowej scenerii jak też atmosferze – dla przykładu we Włoszech? Obrzędy ślubne w zabytkowym Rzymie, poetycznej Wenecji czy słonecznej Toskanii to wspaniały start nowej drogi życia.


W celu zorganizowania ślubnych formalności najlepiej zgłosić się do firmy której branżą jest organizowanie ślubów za granicą . Jako że formalności powiązane z załatwieniem ślubu we Włoszech byłyby dla Młodej Pary kłopotliwe, warto korzystać z usług kompetentnej firmy organizującej śluby za granicą (zweryfikuj te opinie na venice special). Jednostka ta zajmie się wszelkimi rzeczami urzędowymi. Każde z narzeczonych powinno zgromadzić poświadczenia potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego: odpis aktu urodzenia, zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa (przetłumaczone na język włoski przez tłumacza przysięgłego), w razie osób biorących ślub po raz następny – akt zgonu uprzedniego małżonka lub akt małżeństwa z dopiskiem o rozwodzie (także przełożone). Okres ważności takich poświadczeń wynosi trzy miesiące. Po ślubie musimy zarejestrować związek w Polsce. Możemy to uczynić za pośrednictwem Wydziału Konsularnego lub osobiście, w urzędzie stanu cywilnego w naszym kraju. Najpoprawniej będzie uzyskać duplikat aktu małżeństwa na blankiecie wielojęzycznym.

Zobacz również

O jakich rzeczach powinno się pamiętać w czasie wybierania miejsca na ślub, zalety weselnych namiotów.

ozdoby świąteczne
Opracowanie: MattJP
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z podstawowych spraw, o jakiej należy pomyśleć w czasie organizowania wesela jest odpowiednie miejsce. Cały czas bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze weselne sale, a ich wybór jest rzeczywiście duży.


płótno - ślub
Opracowanie: Tomasz Lewicki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co ciekawe, ślub we Włoszech więcej informacji tutaj może być tańszy aniżeli organizacja wesela w Polsce. Na uroczystość zagraniczną przybywa bowiem zwykle niewielka liczba osób, a czasami tylko para jak też świadkowie. Pakiety ślubne oferują na ogół przyjęcia ślubne dla grupy od dwóch do kilkunastu ludzi. Agenci firmy zajmują się na miejscu Młodą Parą, oferując wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, a także dbając o tak istotne kwestie, jak krasa Panny Młodej w dniu ślubu lub fotografie weselne. Wenecja nie bez powodu mieniona jest miastem zakochanych.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to sięgnij po dodatkowe informacje na to zagadnienie i zobacz rekomendowane informacje (http://www.kamieniarstwo.pl/sprzedaz-hurtowa-plyt/), a zapewne też przykują Twoją uwagę.

Bajeczna architektura, romantyczna sceneria z licznymi mostami, kładkami jak też gondolami, dla wielu par będzie to wyśnione miejsce na złożenie przyrzeczenia.
Tak samo jak w Rzymie, w Wenecji para może wziąć zarówno ślub cywilny, jak również ślub kościelny. Po wyjściu ze świątyni bądź Urzędu Stanu Cywilnego nowożeńcy mogą udać się na przejażdżkę gondolą czy spacerek po weneckich parkach.
2021/02/06, 07:36:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.