Przyjmowaniw lokalu od wykonawcy

Po zakończeniu budowy nadciąga czas na odbiór techniczny wybudowanego dla nas gniazdka. Ujawnienie, zanotowanie i odpowiedzialność dewelopera do reperacji odkrytych defektów i niedoróbek, ochronią nas przed ponoszeniem ponadplanowych kosztów po wprowadzeniu się do lokalu. W toku odbioru mieszkania od dewelopera, odbiorca ma prawo przetestować zgodność domu z zastrzeżeniami, jakie zostały zapisane w umowie z deweloperem.

Nowy blok mieszkalny
Opracowanie: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak przebiega Odbiór mieszkania od developera Należałoby taki odbiór wykonać dokładnie, ażeby wydobyć prawdopodobne defekty mieszkania (zobacz mieszkania w Toruniu na sprzedaż), a także sprzeczności z zapisami umowy. Na spotkanie z reprezentantem dewelopera można i powinno się przyprowadzić eksperta. Odbiór mieszkania od dewelopera należałoby wykonać się w ciągu dnia, gdy mieszkanie oświetlone jest światłem naturalnym. Dzięki temu dużo łatwiej dostrzec wszelkie niedoskonałości.

Zobacz również

Mieszkania deweloperskie w Warszawie – jak znaleźć dobrą ofertę

mieszkania
Opracowanie: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Deweloperzy służą odpowiednimi wskazówkami przy wyborze nieruchomości w WarszawieNie każdy zaciekawiony jest wynajmowaniem przez cały czas mieszkania. Niemała liczba Polaków decyduje się na wykupienie mieszkania, nawet jeśli zostaje to okupione podjęciem kredytu. Ogromnym zaciekawieniem na rynku deweloperskim cieszą się mieszkania na Wilanowie. Warszawskie propozycje w zakresie nieruchomości doceniane są przez potencjalnych klientów w szczególności, gdy w grę wchodzi porównywanie stopnia profesjonalizmu wśród poszczególnych deweloperów.


W umowie zakupu, zawsze zdefiniowany jest dokładny metraż mieszkania . Jest to definiowane na podłożu planu, gdyż mieszkania częstokroć sprzedawane są jeszcze w procesie budowy budynku mieszkalnego. Podczas przyjęcia technicznego, wskazane jest szczegółowo zmierzyć ogólny metraż, czy zgadza się z owym zarejestrowanym w umowie. Umowa deweloperska niejednokrotnie określa także standard wykończenia mieszkania. Rozwiązania gorszego gatunku rodzą roszczenia ze strony odbiorcy o wymianę właściwą z umową, bądź zmniejszenie wartości lokalu.

Kiedy zaakceptujemy, iż surowce spełniają zapisane w umowie standardy, trzeba stwierdzić również, czy żadne szczegóły nie zostały uszkodzone w trakcie budowy. Szczególną baczność należy zwrócić na okna, drzwi i posadzki, a też baterie w toalecie i kuchni.

Odbiór techniczny mieszkania
Należy wypróbować działanie wszelkich elementów instalacji elektrycznej, włączników, gniazdek, części oświetlenia. Należałoby również sprawdzić, czy ściany mają odpowiedni pion i poziom, a też czy podłogi nie posiadają niezauważalnych dla oka pochyleń. Dalszy element, jaki trzeba stwierdzić to wentylacja. Należyte odprowadzanie powietrza jest wyjątkowo ważne w łazience i kuchni. W procesie odbioru mieszkania (szczegóły w serwisie https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/sloneczne-stablowice/) od dewelopera sporządza się protokół, w jakim odnotowuje się wszelkie niezgodności z umową, projektem mieszkania i wzorcem wykończenia.Prześledź informacje
2018/08/04, 07:16:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.