Złupić wroga, poznać przyszłość – czyli granie online

Nawałnica kosmicznych robotów, łupienie statków na morzu, czy może symulator codzienności w kilku wymiarach? Praktycznie już dziś obserwujemy i bierzemy udział w coraz bardziej realnych odsłonach gier. Czy taka tendencja się utrzyma?


Gry komputerowe
Opracowanie: dfactory
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dyskusje wokół gier dotyczą pytania – w jakim kierunku zmierzają obecne gry? Są gry roboty (ranking najpopularniejszych gier komputertowych ), które w wersjach online weszły na rynek lata temu, razem z kosmicznym Star Wars. Symulatorów online oraz offline kosmicznych bitew pojawiło się wiele, w większości z nich znajdziemy panel który koncentruje się wokół zbierania zasobów, ulepszania wahadłowca kosmicznego, mierzenia się z potencjalnym wrogiem. W wersjach sieciowych przeważnie konkurent „siedzi” za innym ekranem i steruje swój kosmiczny statek w otchłani internetowego „kosmosu”.


Mamy kosmos, możemy spokojnie zejść na ziemię. Jeśli chodzi o przyziemną tematykę gry przyszłość (najlepsze gry PC - sprawdź) jest dobrze emanowana w Sims`ach. Ta klasyka gier od zawsze opiera się na identycznej fabule: tworzenia rodziny, życia w sąsiedztwie i koncentrowaniu się na standardowych codziennych czynnościach życiowych. Kiedyś „naszą” postacią było kilka kwadratowych pikseli, dzisiaj dyskusja toczy się wokół trójwymiaru i trochę dziwnych rozwiązań. Dlaczego? Jedna z nowszych odsłon ma odniesienie w tytule do skoku w przyszłość, motywowanym przez niedzisiejsze, nieco… kosmiczne rozwiązania. Podróżowanie w czasie, futurystyczne gadżety jak kapsuła sypialniana, plecaki rakietowe – to wszystko kojarzy się raczej z zasiedlaniem obcych planet niż cichym życiem we wspólnocie. No, ale… Jeśli przyszłości przecież nie znamy, toteż czego to wyobraźnia twórców nie wymyśli.


Inne gry managerowe? Mamy piłkarskie Football Managery - odciążenia dla Fify i Pro Evolution Soccer oraz podobne managery w innych dyscyplinach, od siatkówki po tenis. Mamy kolejne gierki online nawiązujące do kultowych filmów. Któż z twórców gier o piratach nie wyobrażał sobie lub nie widział ekranowego Jacka Sparrowa w „Piratach z Karaibów”? Gry, piraci, mapa – z reguły akcja kręci się wokół poziomu wyszkolenia pirata, zdobywania surowców, batalii morskich. Na przykład w grze Pirates Storm konieczne jest zrobienie swojego konta w grze. Kilka sekund na wklepanie danych i mamy otwartą drogę do pierwszego statku i pierwszych podbojów.
2023/08/29, 07:05:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.