Robisz pierwszy raz Wigilię? Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi najlepszych potraw wigilijnych, a na dodatek z opisem ważnych tradycji

Właściwie niedużo jest w Polsce osób nieobchodzących świąt Bożego Narodzenia. Chociaż nie da się zaprzeczyć, że są to tradycje typowo chrześcijańskie, jednakże wiele ludzi niewierzących także obchodzi te święta - Boże Narodzenie teraz bardziej stało się oznaką rodzinnego czasu i spotkania z ukochanymi niż chrześcijańskiego święta. Niezależnie od motywów, w Twoim domu bez wątpliwości również obchodzi się święta Bożego Narodzenia, a jeżeli tak, wtedy niewątpliwie zastanawiasz się, co można przyrządzić na tradycyjną kolację wigilijną.

Muffinki świąteczne, Boże Narodzenie
Opracowanie: www.ma-me.pl
Na podstawie: abcslubu.pl
Nie da się zaprzeczyć, że tradycje wigilijne (dowiedz się więcej na tematy tradycji wigilijnych: dotyczące jedzenia są bardzo szerokie.

Jeżeli uważasz, że w tym artykule są godne uwagi wiadomości, to sprawdź też inne szczegółowe omówienie (https://www.memento-wroc.pl/) opisywanej tematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

Wypada zacząć między innymi od tego, że na stole powinno się znajdować aż dwanaście różnych potraw - taka liczba wzięła się stąd, że Jezus miał właśnie dwunastu apostołów. Jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej ta tradycja kategorycznie była dokładnie przestrzegana, jednakże współcześnie się od niej odchodzi - chyba nie ma nikogo, kto potrafiłby zjeść naraz aż dwanaście różnych dań. Dlatego na typowym wigilijnym stole znajduje się ich średnio około pięciu.


Zobacz również

Jakie upominki pożądane byłoby nabyć bliskim pod choinkę?

Kilka prezentów
Opracowanie: Steven Depolo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niesłychanie wielkimi krokami przybliża się do nas okres Bożego Narodzenia. Jest to czas, kiedy wreszcie możemy na klika dni zapomnieć całkowicie o pracy i wszelkich problemach z nią związanych, aby cieszyć się specjalną i rodzinną aurą. Wielu z nas podobnie lubi te dni ze względu na nieodzowność obdarowywani się prezentami, jaka z pewnością jest szczególnie przyjemna. Powodowanie radości drugiego człowieka jest z pewnością znakomitym sposobem na formowanie naszych rodzinnych relacji.

Drugą bardzo istotną tradycją jest fakt, że wszystkie dania nie powinny zawierać mięsa. Wprawdzie współcześnie nawet oficjalne stanowisko Kościoła Katolickiego jest takie, że w czasie Wigilii można zjadać również pokarmy mięsne, jednak z takiego przywileju korzysta właściwie niewiele rodzin. Taka zmiana w Kościele dokonała się dopiero parę lat temu, a przecież w tę jedną kolację w roku można powstrzymać się od spożywania mięsa - chociażby właśnie po to, aby podkreślić uroczysty charakter takiej wieczerzy
.

Jeśli interesują Cię inne tradycje wigilijne, bez wątpliwości powinieneś także pamiętać o nadprogramowym nakryciu dla niespodziewanego gościa. Zwyczaj zostawiania dodatkowego nakrycia na stole również ma znaczenie symboliczne, które wywodzi się z Biblii.


Na dodatek na stole wigilijnym powinno znaleźć się sianko, które oznacza sianko, na którym urodził się Jezus. W wielu domach to właśnie na tym sianie, które leży na środku stołu, stawiane są potrawy na Wigilie (polecana strona).

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to w najświeższym tekście (http://www.dubiel-pogrzeby.pl/tabliczki/) również przeczytasz coś, co okaże się warte Twojego zainteresowania. Kliknij zatem tutaj!

Tradycją przecież jest także to, że wszystkie potrawy podawane są w jednym naczyniu, z którego każdy nakłada porcję dla siebie. Polecamy takie rozwiązanie, bo jedzenie z tak określanej jednej miski zdecydowanie sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. Jeśli chcesz, aby najbliższa Wigilia była niesamowita, wtedy powinieneś zastosować się do zaprezentowanych przez nas wskazówek.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.