Właściwy ubiór na pierwszą komunię świętą

Już za chwilę wiosna, a w związku z tym pora wytężonych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całej Polsce będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy setek dzieci komunii świętej. Jednak zanim to się stanie, należy się takiej uroczystości odpowiednio przygotować. I chodzi tu o przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i materialne.


chleb komunijny
Opracowanie: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzieci bardzo wcześniej rozpoczynają przygotowania do tej uroczystej mszy: specjalne spotkania z księdzem, przyswajanie modlitw, a obok tego typu rzeczy, ich głowy, zwłaszcza dziewczyn absorbują kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to w dzisiejszych czasach równie ważna sprawa, podobnie jak sama msza. Duchowni utyskują, że zaburza się sens uroczystości, jednak obecne czasy sprawiają, że: obie strony medalu są zajmujące, a właściwy strój jest dopełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest dobre traktowanie sprawy.

Suknie komunijne to wiecznie żywy temat: krótkie czy długie cieszą dziewczęta już kilka miesięcy wcześniej.

Jeśli odnalezienie dodatkowych informacji na prezentowany wątek jest dla Ciebie niezwykle ważne, to aby je zdobyć prześledź witrynę (https://www.europell.pl/), na której je z pewnością zobaczysz.

Moda na sukienki różni się każdego sezonu. Możliwości kupna jest dużo. Sklepy konkurują między sobą, aby przed majem zapewnić jak najładniejszy towar.
Oprócz sukienek coraz bardziej modne stają się alby. Przeważnie są bardzo eleganckie, już uszyte lub szyte na miarę. W zależności od typu mogą być z kapturem, obszyte falbaną. W centralnej części mają wyhaftowane motywy hostii. Wybór alby polecamy w specjalnie osobom,które pragną aby ich dzieci nosiły się bez zbędnego przepychu - zobacz propozycje.


Pierwsza komunia święta
Opracowanie: mfb1982
Na podstawie: http://sxc.hu
Równie ważne jak sam strój, są galanteria komunijna. Różańce to podstawowe elementy każdego stroju. Wianki komunijne robione są na zamówienie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od kwiaciarni, w której złożymy zamówienie. Wianki tworzone są z żywych kwiatów, lub gdy aura nie służy – sztucznych. Pierwsza komunia święta to niewątpliwie jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka. Należy właściwie zadbać o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją do końca życia.
2023/09/19, 09:49:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.