Planujesz wybudować dom? Zainwestuj w parkiet na długie lata

Budując dom chcemy by nie tylko ładnie się prezentował, ale również posiadał wykończenie z wysokiej jakości tworzyw. Najważniejszym elementem wykończenia domu wydają się być posadzki. O ile kolor ścian można odświeżać niezliczoną ilość razy, posadzki to inwestycja na bardzo długi czas.


Salon, parkiet pałacowy Ambasador
Opracowanie: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Na podstawie: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Aktualnie na deficyt tworzyw nie można narzekać. Na rynku dostępny jest ogromny wybór podłóg i desek podłogowych z rozmaitych surowców i w przeróżnych odcieniach. Za jeden z najszlachetniejszych surowców do produkcji deski podłogowej uznawany jest dąb. Drzewo dębowe ma ciemno-złocistą barwę, charakteryzuje się wysoką trwałością, jest materiałem twardym, ciężkim i odpornym na wodę. W Polsce drewno dębowe jest sprowadzane najczęściej z lasów na Mazurach, a także Podkarpacia.

Możemy wyszczególnić parę gatunków drewna dębowego. Drewno oznaczone klasą I wyróżnia jednolita kolorystyka oraz całkowity brak wad, zaś III i VI klasa to mniej szlachetny gatunek, który posiada spękania i sęki. Parkiet dębowy to prawdziwy klasyk wśród podłóg. Wkomponuje się w niemal każde wnętrze i jest ponadczasowy. Dąb nie zalicza się do tanich tworzyw, ale bez wątpienia wart jest swojej ceny. Jeżeli chodzi o surowce do wyrobu desek podłogowych, wart uwagi jest również jesion. Dla szukających okazji: .

W Polsce jesion uznawany jest jako jeden z bardziej szlachetnych gatunków drzew. Do produkcji surowca, jesion zdobywany jest również między innymi z Europy, Azji czy Kaukazu. Deska jesionowa staje się w ostatnim czasie bardzo popularna. Tak jak parkiet dębowy, jesion jest twardy i odznacza się wytrzymałością. Cechuje się dużym usłojeniem i jasnym kolorem.

Jeżeli masz ochotę zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to notka z serwisu (http://mmstone.pl/) również takie informacje posiada, więc kliknij tu, aby je poznać.

Deska jesionowa również jest sklasyfikowana. Zależnie od odmiany, wyróżnić możemy klasę od I do IV. Niezależnie od klasy w sklepach dostępne są różnorakie wersje kolorystyczne, między innymi jesion (zobacz domański) wędzony, bielony, czy kolorowy. Tu więcej: .


Parkiet z grabu
Opracowanie: Podłogi.info
Wybierając parkiet drewniany nie należy decydować się na tanie odmiany drzewa. Trzeba uwzględnić fakt, iż posadzka jest wystawiona na dużą eksploatację i ma nam posłużyć latami.
2019/12/31, 13:19:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.