Typy dachówek ceramicznych – które z nich wybrać?

Stawianie domu to dużo pracy i poświęceń, szczególnie finansowych, ponieważ wielokrotnie musimy odpuścić sobie poważniejsze zakupy, a już na pewno wakacyjne wypady. Nie tylko musimy zaoszczędzić, ale także zatroszczyć się o każdy element budowy, a jedną ze szczególnie ważnych kwestii jest dach.
dachówki
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dach - panele do pokrycia dachu - zapewnia ciepło oraz chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także ma wpływ na jego ogólny wygląd. Z tej przyczyny jedną z zasadniczych kwestii jest wybór dachówki. Jednym z często wybieranych typów dachówek jest dachówka ceramiczna Marsylka. Świetnie nadaje się do domków jednorodzinnych, jak również do budynków użyteczności publicznej, na przykład do szkół lub urzędów. Gwarantuje różnorodny wybór kolorów, np. naturalną czerwień, brąz czy grafit. Dach - przejdź do strony -ówka Marsylka jest nadzwyczaj szczelna, a jej szczelność dodatkowo poprawiają pojedyncze, a nawet podwójne zakładki.

Zobacz również

Odpowiedni architekt i jego rola w trakcie budowy domu

konstrukcja
Opracowanie: Henrik Mayor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie, gdy ceny warszawskich mieszkań są wygórowane, a coraz więcej osób marzy o własnej posiadłości, budowa własnego domu może okazać się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Zakup parceli jest w tym przypadku kluczową decyzją, jednakże naturalnie żaden dom nie powstanie bez odpowiedniego konceptu.


Co więcej odróżnia ją trwałość oraz odporność na działanie warunków pogodowych, na przykład mrozu. Nie musisz się martwić, iż twój dach po srogiej zimie będzie potrzebować naprawy. Wszystko będzie w porządku, a ty będziesz mógł cieszyć się znakomitym dachem przez wiele następnych lat. Warto jest zaznaczyć, że dachówki są niepalne, a ich montaż nie powinien rodzić problemów. Jednak zawsze lepiej jest zatrudnić fachowca, który sprawnie wykona zaplanowane prace. Drugi rodzaj dachówek to dachówka ceramiczna Karpiówka - dane źródłowe. Jest to dachówka tradycyjna i niezwykle popularna pośród osób zainteresowanych tego rodzaju artykułami. Jej bezapelacyjnym plusem jest płaska forma, toteż z tym rodzajem dachówek można swobodnie kształtować architekturę dachu.

Podobnie jak Marsylka, jest trwała oraz odporna - dodatkowe informacje. Występuje w różnych kolorach, między innymi w barwie czerwonej, zielonej, miedzianej, czarnej lub ceglastej. Prosto można ją ułożyć na dachu, zapewniając właściwą ochronę budynku. Wybierają stosowną dachówkę będziemy mieć pewność, iż dach będzie trwały oraz znakomicie zabezpieczy całą konstrukcję budynku, jak również mieszkające w nim osoby. Wybór jest bardzo szeroki, zatem na pewno łatwo dobierzemy odpowiedni kolor czy rozmiar dachówki. W razie kłopotów skorzystajmy ze wsparcia pracowników sklepu, a wszystko sprawnie załatwimy i wkrótce będziemy cieszyć się znakomitym dachem.
2018/06/19, 15:25:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.