Lampy schodowe w naszym domu – które wybrać, by się nie rozczarować?

Własny dom to konieczność przemyślenia wielu kwestii, a jedna z nich to oświetlenie schodów. Choć niektórzy myślą, iż wystarczy stolarz, wytrzymałe materiały i porządny projekt. Jednakże to nie wszystko, ponieważ schody mają być bezpieczne, dlatego muszą być odpowiednio oświetlone. Jak w związku z powyższym wybrać lampy schodowe?
Trzeba zacząć od tego, że wyróżnia się 3 typy lamp schodowych. Pierwsze z nich to zwykłe oświetlenie górne, w postaci lamp wiszących albo plafonów. Zakładane są na suficie, a włącznik (zobacz nota bene cena) powinien być umieszczony zarówno na górze, jak też na dole schodów.

Zapraszamy na następne informacje z witryny (www.mtproject.pl/), jeżeli te, które zamieściliśmy tutaj, Cię do siebie przekonały. W następnym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie więcej wiadomości.

Dobrze jest kupić lampy pasujące do całej aranżacji, by nie okazało się, iż w tradycyjnym domu założyliśmy niebywale nowoczesne żyrandole, jakie kompletnie nie zestrajają się z pozostałymi dodatkami. Dzisiejsza oferta sklepów jest tak ogromna, iż każdy może znaleźć coś dla siebie i nie trzeba iść na żadne ustępstwa.

Lampy - sklep
Opracowanie: burnbless
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drugim rodzajem oświetlenia jest oświetlenie punktowe, czyli halogeny albo lampki zamontowane przy ścianach. Halogeny nadają się także do zainstalowania ich pomiędzy schodami, co zagwarantuje znakomity efekt. Jeżeli chcemy, aby schody naprawdę zwracały uwagę, wybierzmy oświetlenie schodowe liniowe (oferta lamp schodowych) zrobione przy pomocy taśm LED bądź oświetlenia światłowodowego. Takie oświetlenie montowane jest pod stopniami, więc można łatwo zakamuflować wszystkie kable, by wyglądało to elegancko. Do tego takie oświetlenie jest energooszczędne, jeżeli zastosujemy generator LED. Koszt niniejszego oświetlenia jest większy aniżeli np. halogenów, lecz wydatki ekspresowo się zwracają i z pewnością będziemy zadowoleni z efektów, jakie pozyskaliśmy. Oświetlenia z reguły nie zmieniamy za często, dlatego można sobie pozwolić na taki koszt, a schody będą bezpieczne oraz należycie oświetlone.


Zobacz również

Gustowne oświetlenie Twojego biura

Lampy wiszące
Opracowanie: Mavis
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/portland_mike/2217313411/
Wakacje to ten czas w roku, kiedy sporo z nas chce na zmiany w mieszkaniu czy domu. sporo ludzi robi wielkie remonty, wraz z burzeniem ścian, zmianą podłóg i wywracaniem wszystkiego do góry nogami. Istnieją jednak osoby, którym usatysfakcjonuje drobna zmiana.

Warto też mieć na uwadze lampy dekoracyjne kolorowe kule, jakie byłyby doskonałym dodatkiem do aranżacji. Mogą znakomicie zastąpić np. obrazy, za jakimi nie przepadamy. Same w sobie będą stanowić efektowny element dekoracyjny, dlatego powinniśmy sprawdzić ofertę w sklepie, w którym będziemy się zaopatrywać. Najwięcej artykułów dostaniemy w sklepach internetowych, ale nie ma to jak osobiście zobaczyć lampy oraz przyjrzeć im się z bliska, aby upewnić się, iż są produktem, jakiego szukamy.
2021/04/29, 00:10:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.