Kominy przemysłowe – poznaj najważniejsze informacje

Kominy przemysłowe są specjalnymi urządzeniami wykorzystywanymi w celu odprowadzania spalin i dymu. Ich budowaniem trudnią się firmy będące specjalistami w budownictwie przemysłowym. Zanim jednak wybierzesz jedną z nich, powinieneś poznać kluczowe informacje ich dotyczące.

Kominy fabryki
Opracowanie: Julien Belli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze wyróżnia się 2 typy kominów. Pierwszymi z nich są kominy jednoprzewodowe, drugie natomiast to kominy dwuprzewodowe. Ich średnia wysokość waha się w granicach 100 metrów. Niegdyś budowane były o wiele wyższe kominy, lecz obecnie usuwanie spalin powszechne jest w większości zakładów i mniejsza wysokość kominów jest wystarczająca. Można również rozróżnić kominy ze względu na budulec, z jakiego są zrobione. W związku z nadmienionym podziałem są to kominy żelbetowe, stalowe lub ceramiczne. Wybór konkretnego tworzywa jest uzależnione od zakładu, w którym ma zostać ustawiony i od potrzeb klienta. Jeżeli jedynie po części orientujesz się w zagadnieniu, lepiej będzie gdy zaufasz zdolnościom pracowników firmy zatrudnionej do jego budowy. Aby zapewnić sprawne odprowadzanie spalin, wymagany jest odpowiedni projekt, dzięki któremu będzie ustalona najlepsza wysokość i przekrój komina. Jak długo stawiane są kominy?

Zobacz również

Kominy przemysłowe – zapoznaj się z kluczowymi informacjami

komin
Opracowanie: André Hofmeister
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kominy przemysłowe są specjalnymi urządzeniami stosowanymi w celu pozbywania się spalin oraz dymu. Ich budowaniem zajmują się firmy specjalizujące się w budownictwie przemysłowym. Nim jednak wybierzesz jedną z nich, musisz poznać podstawowe informacje na ich temat.


Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie w realizowaniu prac, działania mogą być zakończone w przeciągu 30 dni. Zaczyna się od zrobienia wykopu oraz przygotowaniu solidnego fundamentu, bez którego nie można byłoby zabrać się za kolejne kroki. Później wznosi się całą konstrukcję i wstawia się przewody stalowe, na koniec z kolei należy pamiętać o oświetleniu ostrzegawczym i pomalowaniu komina zgodnie z ustalonymi normami.

przemysł
Opracowanie: Fif'
Na podstawie: http://www.flickr.com
W jakich miejscach budowane są kominy przemysłowe? Bez kominów nie da się obyć w pomieszczeniach, w których trzeba odprowadzać spaliny.

Czasami niełatwo jest odnaleźć istotnie użyteczne omówienie, zatem jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to śmiało kliknij tutaj.

Są to nade wszystko przeróżnego rodzaju zakłady przemysłowe, huty czy cementownie, gdzie trzeba w sprawny sposób pozbywać się zużytego powietrza. Wybierz doświadczoną firmę, realizującą swoje usługi już od dawna taką jak ta - kominy przemysłowe na a będziesz pewny, iż wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z planem. Firma powinna również parać się ich remontami i naprawami, abyś w razie potrzeby nie był zmuszony poszukiwać innego specjalisty, który zajmie się koniecznymi pracami.
2019/10/07, 07:11:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.