Kominek z kamienia to bardzo dobry wybór. Sprawą ważną jednak pozostaje jaki rodzaj kamienia wybierzemy

Kominek jest jednym z bardziej odpowiednich miejsc stosowania kamienia we wnętrzu. Tak naprawdę do wykończenia kominka można wykorzystywać różne typy kamienia, jednak najprościej go wykończyć używają kamienie miękkie, takiego rodzaju jak marmur.


kominek
Opracowanie: Brasa
Na podstawie: Brasa
Marmur jest najbardziej powszechnym materiałem wykończenia kominka. Charakteryzuje się nie tylko bogactwem kolorów, lecz również dość korzystną ceną. Jest bardzo chętnie używany we wnętrzach, najbardziej dzięki swoim walorom estetycznym, a również bogatej palecie barw. Do wyboru więc są różnorodne odcienie bieli, żółtego, różu i wiele innych. Należy wiedzieć, iż marmur ściera się, następnie matowieje, pokrywając się drobną siatką rys. Łatwo też się plami, więc powinno się zabezpieczyć go środkiem impregnującym. Kominki kamienne lubią też wapień - kohut-kamien.pl.


On też występuje w odcieniach dość chłodnych, stwarza jednolitą powierzchnię, bez wyraźnych dodatków. Idealnie nadaje się do nowoczesnych pomieszczeń. () Powierzchnia naturalna i lekko chropowata faktura dobierana jest do bardziej nowoczesnych wnętrz w klimacie minimalistycznym. Następnym materiałem jest piaskowiec. Jest on twardszy od wapienia, jest także jednakże porowaty i dość łatwo się plami. Wykorzystuje się go dosyć często na obudowy kominków o stylistyce rustykalnej.
kominek
Opracowanie: Optiflame
Na podstawie: Optiflame
Stosowane są elementy łupane, również frezowane. Polecany na poziome półki jest piaskowiec polerowany, gdyż bez problemu można go utrzymać w czystości.

Te wpisy z witryny (http://eremit.pl/kamien-sciezkowy/), które zobaczysz po kliknięciu na ten odnośnik na pewno okażą się użyteczne - są one godne polecenia i potrafią Cię miło zdziwić.

Trawertyn, kolejny materiał, to odmiana wapienia. Ta mocno porowata struktura nie wymaga wyszukanych form oprawy.

Co najbardziej istotne, nieskomplikowana bryła kominka może stworzyć cudowną dekorację. Trawertyn najkorzystniej stosować na miejsca pionowe, zaś na blaty używa się tańszych materiałów. Jednocześnie, aby w otwory nie dostawał się kurz oraz pył, powinniśmy zabezpieczyć go po wypolerowaniu masą z pyłu kamiennego. I jeszcze granit. Jest niezwykle odporny na różnorodne odbarwienia, jednak nie za często się go stosuje żeby zbudować kominek. Jest to kamień drogi i trudny w obróbce. Jednocześnie zachwyca bogatą gamą kolorystyczną, charakteryzuje się bogactwem wzorów. Cena jest więc wysoka, ale efekt jest warty tych kosztów. Jednocześnie, inne rodzaje też są niezwykłe, trzeba wybrać taki kamień, który nam odpowiada.
2019/05/27, 07:16:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.