Gotowy projekt domu – czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Obecnie firmy architektoniczne powszechnie oferują gotowe projekty domów. Ludzie zwykle decydują się na nie w sytuacji, kiedy sami nie za bardzo mają pomysł na swój dom, a wertując katalogi różnych firm trafiają na projekt, który ich interesuje. Prawdą jest jednak, że współcześnie, nawet jeśli posiadamy konkretne wymagania, to przy odrobinie szczęścia uda nam się wybrać jakiś gotowy projekt. Dzieje się tak głównie z powodu mnogości firm architektonicznych świadczących swoje usługi na rynku.Zaletą skorzystania z gotowych, już sporządzonych i dostępnych w ofercie konkretnej firmy projektów jest oszczędność czasu. Nie dość, że nie musimy spędzić aż tyle czasu nad dyskusją z architektem dotyczącą tego, jak chcemy by nasz dom (zobacz kupię dom) się prezentował, to nie musimy również oczekiwać na stworzenie projektu naszych marzeń. Standardowe projektowanie od podstaw wiąże się zazwyczaj z minimum kilkoma spotkaniami z projektantem i stosunkowo długim czasem czekania na plany. W przypadku gotowych projektów, czas ten jest o wiele krótszy - dodatkowe źródło.

dom - wizerunek
Opracowanie: Urban Explorer Hamburg
Na podstawie: http://www.flickr.com
fotografia - dom
Opracowanie: Guillaume Baviere
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co istotne, tego rodzaju projekty często pełnią funkcje pokazowe, mające zachęcić klienta do skorzystania z usług danego architekta. Przez ten fakt, są one bardzo dopracowane i w odpowiedni sposób zwizualizowane w programach do projektowania 3D, dzięki czemu możemy sobie idealnie wyobrazić nasz przyszły dom (zobacz montaż kotew) w konkretnej lokalizacji. Trendy z roku na rok ulegają zmianom, aczkolwiek zawsze istnieje duża szansa, iż każdy znajdzie coś dla siebie.

Nieustannie rosnącą popularnością cieszą się współcześnie projekty domów energooszczędnych. Są to domy, których budowa może być nieznacznie droższa, niż standardowych, aczkolwiek ich utrzymanie jest co najmniej kilka razy mniejsze. Charakteryzuje je przeważnie prosta architektura, nieskomplikowane dachy i zwarta bryła. Rezygnuje się tu na ogół z newralgicznych miejsc konstrukcji budynku, takich jak na przykład balkony. Przy użyciu nowoczesnych technologii istnieje możliwość ocieplenia domu w taki sposób, by zapotrzebowanie na energię konieczną do ogrzania jego wnętrza było znacząco niższe, niż w przypadku zwykłych projektów.

Zobacz również

Jakie propozycje ma dla gości escaperoom Gdynia?

escaperoom gdynia
Opracowanie: SAPPHIRE
Na podstawie: SAPPHIRE
Jeżeli pragniemy uzyskać gwarancję, że będziemy się świetnie bawić, a równocześnie będziemy przymuszeni troszkę pomyśleć, to koniecznie trzeba się udać do pomieszczenia pełnego zagadek. Świetna paczka znajomych będzie posiadała możliwość się sprawdzać i sympatycznie ze sobą spędzić trochę czasu. Co więcej, będziemy musieli się mierzyć z własnymi ułomnościami, ale nadzieja na zwycięstwo będzie wielka.
Bez względu na to, czy interesuje nas dom energooszczędny, czy też standardowy, obecnie firmy architektoniczne posiadają niebywale bogate oferty gotowych projektów. Mimo zmieniającej się mody i gustów, faktem jest, iż każdy, po zrobieniu odpowiedniego rozeznania, może trafić na coś dla siebie - moim problemem są projekty domów energooszczędnych.
2018/03/11, 20:43:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.