Dom
osoba pracująca nad projektem

Przygotowując projekty domów należy skorzystać z wiedzy specjalistów

Abyśmy naprawdę okazali się usatysfakcjonowani z domu, w którym zamieszkamy, bez wątpienia musimy przypilnować, by był on w odpowiedni sposób do nas dobrany. Dlatego tak istotne jest to, żebyśmy przed jego wybudowaniem, dokładnie przejrzeli jak najwięcej projektów oraz zadecydowali się na ten, który będzie nam najmocniej pasował.
wnętrze
Opracowanie: Haldane Martin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Niesamowicie ważny moment, jakiego nie wypada lekceważyć.

Wykańczanie – remont to zazwyczaj ciężki okres w życiu każdego z nas. Mało kto za nimi przepada. Są męczące, stresujące i często wiążą się z licznymi kłótniami z najbliższymi. A wyzwaniem jeszcze większego kalibru jest samodzielna budowa domu. Najpierw fundamenty, później murowanie aż wreszcie – wykańczanie wnętrz. Wszystko to zajmuje mnóstwo czasu i kosztuje nas wiele energii oraz wysiłku (o finansach nawet nie wspominając). Dlatego warto już na początku pomyśleć o zatrudnieniu dobrych specjalistów, porządnej firmy remontowej, która będzie nie tylko w miarę tania, ale też uczciwa i solidna.
dom
Opracowanie: All images by outreachr.com
Na podstawie: http://www.flickr.com

Atrakcyjne projekty niedużych, nowomodnych domów

Kto rzekł, że nowoczesne domy muszą być szerokie i znamionować się sporym metrażem? Również niewielkie domy zdołają prezentować się nadzwyczaj współcześnie, gustownie oraz elegancko. Być może sporo z nas marzy o wielkim, przestronnym domu, niemniej często jesteśmy ograniczeni pieniędzmi. Niemniej nie oznacza to, że mamy rezygnować ze swoich marzeń, szczególnie, że nieduże nowomodne domy także mogą być piękne, wygodne oraz funkcjonalne.
Ogródek skalny
Opracowanie: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak łatwo uczynić swój dom ciekawszym

Aranżując pomieszczenia i otoczenie wokół domu należy się wpierw dobrze zastanowić jaki ostatecznie efekt zamierza się uzyskać – czy finalnie dom ma wyglądać jak górska chatka wykończona w tradycyjnym, sielskim stylu, czy może ma być nowoczesną konstrukcją, przestronną i posiadająca nowoczesne rozwiązania. Od tego na jaki styl się zdecydujemy będzie zależeć gatunek materiałów wykorzystanych do aranżacji. Współcześnie wybór pod tym względem jest dość szeroki – można zdecydować się na aranżację z dominacją drewna, szkła czy metalu. Najlepiej jednak postawić na uniwersalne i praktyczne rozwiązanie, niezawodne w każdym przypadku. Jest nim kamień i to właśnie to tworzywo znajduje się ofercie naszego sklepu.
schody
Opracowanie: Rintal Polska
Na podstawie: Rintal Polska

Wybudowanie domu to coś, co chce wielu z nas? Jak podejść do takiego typu zagadnienia i o jakich sprawach pamiętać?

Planujemy postawić dom - plan bardzo ambitny, lecz jak najbardziej do zrobienia. To jednakże nie wszystko, gdyż pragniemy, aby była to budowla solidna, oryginalna i nie za najbardziej skromne pieniądze. Wiemy bowiem, iż to projekt naszego życia, a na pewno na takie coś nie należy ani oszczędzać z inwestycją w materiały, czy blokować interesujących pomysłów. Oczywiście, nie można przekroczyć granicy, czyli fantazja nie może wygrać ze zdrowym rozsądkiem, nie może także być ważniejsza od strony praktycznej. Najlepiej to zbilansować, wtedy rezultat będzie najbardziej zadowalający.
wc podwieszane
Opracowanie: Lacobel.eu
Na podstawie: http://lacobel.eu/

Budowa domu od samych podstaw – co jest istotne? Trudności związane z zaaranżowaniem współczesnego domu

Statystyki informują, że coraz więcej ludzi chciałoby się przenieść z bloku do domku jednorodzinnego. Lokal mieszkaniowy w bloku, który jest najczęstszym wyborem w dzisiejszych czasach, może wiązać się z kilkoma wadami. Oczywiście korzyścią jest to, że w znacznej większości przypadków zlokalizowany jest on w pobliżu centrum miasta, tym sposobem jedynie niewielki dystans dzieli lokatorów od sklepów, szpitali miejskich, szkół czy miejsc pracy.

Inteligentne mieszkania to wygoda i użytkowość, co jest cudownym rezultatem dla użytkowników

Od zarania dziejów dom wiąże się z bezpieczeństwem oraz odpoczynkiem, gdzie stale z ochotą powracamy po męczącym dniu, bo w mieszkaniu mamy możliwość wypocząć, zrelaksować się, cieszyć się ciszą oraz komfortem. Żeby tak było, o nasz azyl należy zadbać, podejmując wielorakie działania zabezpieczające.
dom
Opracowanie: Randen Pederson
Na podstawie: http://www.flickr.com

Które systemy wskazane jest wykorzystywać w naszych domach?

Nie od dzisiaj wiadomo, że rozlegle rozumiana technika automatyczna wywarła znaczny wpływ na otaczające nas warunki. Jest to bowiem jedna z innowacyjnych dziedzin technologii, jaka otwiera przed nam kompletnie nowe możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu nawet nie mieliśmy pojęcia. W tym miejscu warto odnotować, że odnajduje ona swoje przeznaczenie dodatkowo w naszych domach, co może wydawać się dla nas odrobinę dziwne.
Dom drewniany
Opracowanie: Braas
Na podstawie: Braas

Drewno na domy a także tarasy z drewna

Kiedy widzimy domki z drewna w górach to bywamy nimi całkowicie oczarowani. Marzy nam się, że kiedyś również będziemy mieć taki domek. Jednak niektórzy chcą mieć dom z drewna nie tylko na zimowe wypady, ale przez okrągły rok. Jeżeli chodzi o domy z drewna to da się zrobić. Należy tylko wyszukać firmę, która ma w ofercie stawianiem drewnianych domów.
dom
Opracowanie: Tomas Riehle
Na podstawie: Schϋco

Izolacja budynku przed zimą poprzez zamontowanie styropianu

Spacerując po okolicy z czworonogiem przechodzę obok zrujnowanego domu. Pojawiła się myśl, że kiedy zniszczy się dach ginie budynek. Dramatyczne jednak prawdziwe - nie da się wtenczas już nic więcej zrobić jak tylko zniszczyć budynek do końca po czym pobudować od nowa dbając o dobry dach tak aby wytrzymał on wiele lat. Bez wątpienia dach jest uwieńczeniem domku niemniej jednak trzeba mu poświęcić troszkę czasu.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.